Rychnov nad Kněžnou

Chcete se na něco zeptat? Tohle je to správné místo!
Odpovědět
j.bystricky
Příspěvky: 2
Registrován: sob 03. bře 2018 22:05:55

Rychnov nad Kněžnou

Příspěvek od j.bystricky »

Dobrý den, chci se obrátit na všechny,kteří by mi mohli pomoci dopátrat zjištěné jméno Rudolf Bystřický, který prý padl v některé z válek ve zmíněném Rychnově n.K. Ve zmíněném městě žili mí předci, kteří někam, vymizeli. Toto jméno se objevilo v Ústí nad Orlicí. Pokud mi někdo můžete pomoci při dohledání tohoto jména, případně pokud někdo tohoto jména poblíž existuje, prosím o jakoukoliv informaci. Děkuji,Bystřický.

fanda
Člen spolku
Příspěvky: 241
Registrován: ned 08. led 2012 21:39:23
Bydliště: Havlíčkův Brod/Horní Cerekev
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychnov nad Kněžnou

Příspěvek od fanda »

Pane Bystřický,
na našich stránkách, na této adrese: https://www.vets.cz/4246-casto-kladene-dotazy/
naleznete dobré rady jak pátrat po svých předcích. Ani my nemáme jiné možnosti než kdokoli z uživatelů internetu, jen s tím máme možná více zkušeností. Na našich stránkách také naleznete („vyhledávání“) všechny Bytřické, které jsme někde registrovali. Ten Rudolf Bystřický je uveden v Rychnově nad Kněžnou jako oběť 1. světové války. Abych vám pomohl, vstoupil jsem na stránky http://www.vuapraha.cz/fallensoldierdatabase a toto jméno zadal. Žádný odkaz mi „nevyskočil“. Několik Bystřických jsem našel v kartotéce padlých zde: http://vuapraha.cz/node/74 . Mezi nimi jednoho Rudolfa – viz:
Bystřický Rudolf, des. býv. telegraf. pl., nar. 1897 Břeclav, Hodonín, Morava, příslušný tamtéž. Zemřel 6.11.1918 v pol. nemocnici 402, Vladimír Volyňský, Rusko. Pohřben 7.11.1918 na hřbitově tamtéž, hrob 13, ř. 30. Opsáno podle matr. DOV Uh. Hradiště, uložené u ZVV Brno, úmrtní kniha Tom. II, fol. 8.
Nejspíš to ale nebude ten z Rychnova nad Kněžnou, ale z Jižní Moravy. Doporučuji vám obrátit se na Vojenský ústřední archiv, jehož stránky jsem prohledával, tam vám mohou pomoci lépe, ale to v těch našich radách určitě naleznete také.

j.bystricky
Příspěvky: 2
Registrován: sob 03. bře 2018 22:05:55

Re: Rychnov nad Kněžnou

Příspěvek od j.bystricky »

Dobrý večer,zkoušel jsem Rychnov,kde už ale Bystřičtí nežijí.V Praze jsem pátral, i když dříve a po jiném jméně.Je zajímavé,že někdy jméno z určitého mísa úplně vymizí.Každopádně děkuji za odpověď,Bystřický.

Odpovědět