Je to VPM?

Vše okolo zpracování VPM.
Odpovědět
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Je to VPM?

Příspěvek od martin »

jiri píše:Takže je to dva pro a dva proti - navrhuji to probrat na schůzi - nicméně jestli po mě budete chtít zpětně dohledat podobné věci - jako třeba obrazy v kostelích, tak navrhuji aby odfpůrci je našli sami :-)
no ano, já si to taky pamatuju jen zhruba, jen vím, že takových !věcí" tu už bylo a z 90% se to jako VPM bralo, takže zpětné odmazaní (nebo doplnění poznámky) by se celkem jistě vleklo
vojta
Administrátor
Příspěvky: 591
Registrován: sob 06. bře 2010 21:11:40

Re: Je to VPM?

Příspěvek od vojta »

Můžeme se dohodnout, jak se to bude dělat a při převádění dat do nového systému označkovat ;)
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Je to VPM?

Příspěvek od martin »

vojta píše:Můžeme se dohodnout, jak se to bude dělat a při převádění dat do nového systému označkovat ;)
jednoduché a přitom geniální řešení ;)
jiri
Příspěvky: 1853
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Je to VPM?

Příspěvek od jiri »

Co Vy na to? Moc se mi to nezdá.
Nápis na pomníku:
Poutníče zde málo stůj, rány moje rozvažuj! Rány moje kynou, léta tvoje plynou, přijde smrt, soud nastane – kam se
duše tvoje dostane? V upomínku na ochranu boží nad farností Lažánky, ve válečných létech 1939-1945 a na paměť obětí naší
svobody, byl kříž tento posvěcen v jubilejním roce svatovojtěšském 1947
Lazanky_003_BO.JPG
Lazanky_003_BO.JPG (600.89 KiB) Zobrazeno 6219 x
Uživatelský avatar
Jan
Člen spolku
Příspěvky: 648
Registrován: stř 24. bře 2010 17:39:12
Bydliště: Na okraji Prahy

Re: Je to VPM?

Příspěvek od Jan »

takový mám taky :mrgreen:
jeden kříž s cedulkou stojící před jeskyní,
s poděkováním, že tam přežili válku a slavné rudé armádě že je osvobodila,
je to zajímavost, vpm, církevní objekt ?..... :cry:
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Je to VPM?

Příspěvek od martin »

relativně podobné věci (poděkování za bezúhonné přežití války) na webu máme, ne moc, ale ano
jiri
Příspěvky: 1853
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Je to VPM?

Příspěvek od jiri »

no pokud už to tam máme, tak tedy měním názor a uznal bych to taky .... to je to samé, jako když teď dělám hodně věcí od Petra Vacka a skoro z každého hřbitova tam má - obligátní - foto vojáka v uniformě ... často to z fotky pomníku není ani možné poznat a často to připomíná četníka a nebo finance - nicméně, kdo z nás je odborník na uniformy
Vladimír
Člen spolku
Příspěvky: 792
Registrován: pon 12. dub 2010 21:03:33

Re: Je to VPM?

Příspěvek od Vladimír »

Jsem pro zařazení.
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Je to VPM?

Příspěvek od martin »

jiri píše:no pokud už to tam máme, tak tedy měním názor a uznal bych to taky .... to je to samé, jako když teď dělám hodně věcí od Petra Vacka a skoro z každého hřbitova tam má - obligátní - foto vojáka v uniformě ... často to z fotky pomníku není ani možné poznat a často to připomíná četníka a nebo finance - nicméně, kdo z nás je odborník na uniformy
já si o sobě myslím, že se v uniformách vyznám, ALE !!!! až od roku 35, do té doby, prishamvačku- nepoznám co je četník, financ, voják.... a to mám ve sbírce dobové předpisy, ale to je to samé jako když je na hrobu jen hodnost a jsou to např. 80tá léta (můe to být policista), jsem pro universální zařazování (pravda, možná budeme mít pár "kousků" navíc, ale což).
petr
Člen spolku
Příspěvky: 482
Registrován: ned 28. bře 2010 12:03:53
Bydliště: Hrušky (Břeclav)

Re: Je to VPM?

Příspěvek od petr »

Tak, tak, pár podobných kousků už máme, takže za mě zařadit.

Ad Martin... ještě jsi zapomněl na železničáře, hasiče, lesníky.....pekaře, kominíky :lol: někdy je fakt hodně težké poznat zda to je uniforma a hlavně čí.
Odpovědět