Je to VPM?

Vše okolo zpracování VPM.
Odpovědět
3kpt
Člen spolku
Příspěvky: 55
Registrován: pon 19. led 2015 9:34:36

Re: Je to VPM?

Příspěvek od 3kpt »

Miroušek Kliment: třeba se stal obětí okupace - mohlo ho přejet německé vojenské auto, hrát si s nalezenou municí, nechtěně zastřelený (jako kluci jsme také lezli do voj. prostoru). To kvůli obrázku, má na svetru dole takový proužek, může se jednat o symbol krve. Těžko tehdy mohlo být napsáno zda se takového něco stalo (viz odsekaní legionáři, nebo ani nezmínění). Ovšem mohl se utopit nebo cokoliv jiného. Proto schváleno do badatelny.
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Je to VPM?

Příspěvek od martin »

2x souhlas a díky s 3kpt, zvlášť za to prusko, budu se na ty mapy víc soustředit ;)
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Je to VPM?

Příspěvek od martin »

Jinak obecně k Badatelně, tam vlastně končí všechny nejasnosti a to na tak dlouhou dobu, dokud není jasné, že to je vpm, nebo že to určitě není vpm. Postupně se do poznámek mohou dopisovat již zjištěné nebo vyvrácené věci.
Badatelna se průběžně řeší a zatím je to cca 40% je vpm a zbytek naopak ne (nemoci, běžné úmrtí, nevojenské havárie).
Roverstein
Člen spolku
Příspěvky: 214
Registrován: sob 04. úno 2012 19:47:51

Re: Je to VPM?

Příspěvek od Roverstein »

Zajímavé. Je nějaká šance, že bychom dostávali info o vyřešeném VPM z Badatelny? Buď autor nebo všichni?
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Je to VPM?

Příspěvek od martin »

Autor je zpraven vždy (minimálně u věcí, které odbavuji já). A u většiny to píšu na FB ve stylu "Badatelna nám dala další vpm", ale můžeme vymyslet i další způsob jak to oznámit.
petr
Člen spolku
Příspěvky: 482
Registrován: ned 28. bře 2010 12:03:53
Bydliště: Hrušky (Břeclav)

Re: Je to VPM?

Příspěvek od petr »

Opole ano. Zdroj uveden je, jiný nemáme.
David
Příspěvky: 28
Registrován: pon 17. srp 2015 20:30:07
Bydliště: Tuchlovice

Re: Je to VPM?

Příspěvek od David »

Může být VPM hrob syna T.G.M. Herberta? Je udáváno, že zemřel na skvrnitý tyfus, kterým se nakazil od uprchlíků z Haliče v době 1. světové války, když pobýval na faře v Borové u Poličky... Co myslíte?
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Je to VPM?

Příspěvek od martin »

David píše: ned 05. lis 2017 10:26:32 Může být VPM hrob syna T.G.M. Herberta? Je udáváno, že zemřel na skvrnitý tyfus, kterým se nakazil od uprchlíků z Haliče v době 1. světové války, když pobýval na faře v Borové u Poličky... Co myslíte?
Podle mně to vpm není, ale do "ostatní" bych to dal.
jiri
Příspěvky: 1851
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Je to VPM?

Příspěvek od jiri »

VPM není, vzhledem, že je to Masaryk, dal bych ho do ostatního (vyjímečně)
Ale každá výjimka je cesta do pekla.
Za chvíli přijde někdo s nějakou další významnou osobou.
Za mě tedy - ne.
Vladimír
Člen spolku
Příspěvky: 792
Registrován: pon 12. dub 2010 21:03:33

Re: Je to VPM?

Příspěvek od Vladimír »

Za mě taky ne
Odpovědět