Spolupráce s Historickým kaleidoskopem

Chcete se na něco zeptat? Tohle je to správné místo!
Odpovědět
Vladimír
Člen spolku
Příspěvky: 792
Registrován: pon 12. dub 2010 21:03:33

Spolupráce s Historickým kaleidoskopem

Příspěvek od Vladimír »

Vážení autoři a spolupracovníci Historického kaleidoskopu,
mám radost, že HK bude opět vycházet a byla bych ráda, kdybyste pokračovali v naší spolupráci. První číslo vyjde v polovině února a další vždy v polovině sudého měsíce (podrobný harmonogram bude během pár dnů k dispozici na webu HK).

Od tohoto roku bych ráda časopis mírně tematicky rozšířila (nevěnovala se „pouze“ odboji a válkám, ale i dalším oborům, v nichž jsme měli skvělé výsledky a osobnosti), dále jej poupravila a přiblížila tzv. běžným čtenářům, ale pouze tak, abychom neztratili to, co je naší devizou – kvalitní a ověřená fakta a serióznost. Tedy žádný bulvár. Ale také je faktem, že časopis vydávaný takto samostatně neziskovou organizací nemůže být časopisem pro úzký okruh badatelů, protože ho nemá kdo zaplatit.
Pokud chceme získat co největší okruh předplatitelů, je třeba, aby články byly nejen kvalitní, ale také podávaly děje v české historii čtivou formou.

Protože situace v redakci se nemění a opět jsem jedna osoba na vytváření koncepce, redakční práce, korektury i produkci, včetně komunikace s DTP, tiskárnou atd., potřebovala bych Vaši pomoc, abych časopis byl pestrý a lidé jej opět rádi četli.

Letošní rok chci především vést ve znamení 70. výročí konce 2. světové války a v každém čísle připomenout některý z těchto dějů jako hlavní téma ročníku. Přesto zbude dost místa na mnoho dalšího.

Proto Vás prosím o Vaše nápady, náměty na nové rubriky, témata (i odlehčenější), které byste mohli eventuálně i naplňovat obsahem nebo znáte někoho, kdo by mohl, či o návrhy na další spolupráci.

Dále chceme, jak bude časově možné, doplňovat také webové stránky, a to především o aktuální témata, pozvánky na akce, zprávy z různých akcí, pro která nebude v časopise místo.
Těším se na Vaše návrhy a další spolupráci a ráda se s vámi sejdu k další konzultaci.

Se srdečnými pozdravy
Jindra Svitáková
šéfredaktorka Historického kaleidoskopu
tel.: 604 206 677
e-mail: jsvitakova@anlet.cz
http://www.historickykaleidoskop.cz
http://www.ceskypatriot.cz
http://www.dnyceskehistorie.cz
http://www.anlet.cz
http://www.nekomuzivot-nekomusmrt.cz
http://www.osudove-roky.cz
http://www.eshop.anlet.cz
http://www.jindrasvitakova.cz
Odpovědět