Tipy na VPM z tisku

Chcete se na něco zeptat? Tohle je to správné místo!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan
Člen spolku
Příspěvky: 648
Registrován: stř 24. bře 2010 17:39:12
Bydliště: Na okraji Prahy

Tipy na VPM z tisku

Příspěvek od Jan »

v příloze výpis dnešního tisku se vztahem k VPM
P.S.Jak jdou vkládat přílohy ve wordu, poradí někdo?

Pelhřimovský deník
Lidé, kteří pečují o pietní místa, se dočkali ocenění
4.8.2010 Pelhřimovský deník str. 3 Zpravodajství NELA KYSELOVÁ
Pamětní plakety od ministerstva obrany a kraje Vysočina putovaly i na Pelhřimovsko
Pelhřimovsko – Ministerstvo obrany České republiky společně s krajem Vysočina udělily ocenění za péči o válečné hroby a památníky padlým. Tři z celkem deseti pamětních plaket putovaly také na Pelhřimovsko.
Tato ocenění si obce nebo jednotlivci přebrali z rukou hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka vůbec poprvé v historii.
„V kraji Vysočina můžeme nalézt stovky válečných hrobů a pietních míst. Velice si vážím všech lidí, kteří o tyto památky pečují a věnují jim svůj volný čas,“ ocenil Běhounek.
„Je totiž velice důležité, abychom nezapomínali na naši minulost,“ doplnil hejtman Jiří Běhounek. Plaketu za péči o válečné hroby a pomníky dostala obec Želiv. „Ocenění nás potěšilo,“ radoval se želivský starosta Karel Chmel.
Pomníky považují za součást obce
V Želivě a okolí mají na deset pietních míst. Obec nezapomíná ani na ten nejmenší pomníček.
„Pomníky a válečné hroby považujeme za součást obce. Staráme se hlavně o to, aby kolem nich byla řádně udržovaná zeleň,“ pokračoval Chmel.
Většinu pietních míst v Želivě se obci podařilo také zrestaurovat. „Teď jsou důstojnou vzpomínkou na naši historii,“ dodal starosta Chmel.
Pamětní plaketu si za příkladnou péči o pomník obětem první světové války vysloužil i František Syrovátka z Nové Bukové.
„Pan Syrovátka se stará nejenom o místní pomník, ale také o kapličku. Jeho práce si velice vážíme,“ sdělila starostka Nové Bukové Marta Kosová.
„Ocenění si zaslouží. Myslím, že je to pro něj milá odměna za jeho dlouholetou aktivitu a čas, který zvelebování obce věnoval,“ mínila starostka Kosová.
Ministerstvo obrany a kraj Vysočina odměnily také Karla Macháčka z Kamenice nad Lipou. Ten pečuje o tamní pietní místa, věnovaná obětem první a druhé světové války.
Ocenění Karla Macháčka potěšilo
Jak sám říká, ocenění vůbec nečekal. „Nepočítal jsem s tím, že cenu dostanu právě já,“ líčil skromně důchodce, který se údržbě pomníků věnuje už několik let.
„O to víc mě ale těší, že si z tolika uchazečů z celé Vysočiny mezi oceněné vybrali právě mě,“ uzavřel Karel Macháček.
Plaketu na Pelhřimovsku dostali
Obec Želiv – péče o hroby s ostatky padlých a pomníky obětem první a druhé světové války František Syrovátka – péče o pomník obětem první světové války v Nové Bukové Karel Macháček – péče o pietní místa obětem první a druhé světové války v Kamenici nad Lipou Zdroj: krajské hejtmanství

Slovácký deník
Vojenská přilba obsadila Zelené náměstí 4.8.2010 Slovácký deník str. 3 Slovácko (JC)
Uherské Hradiště - Nová dominanta rekonstruovaného Zeleného náměstí v Uherském Hradišti už stojí na svém místě. Je jí patnáctitunový památník Obrany národa, který má podobu vojenské přilby. Ten má být poctou pro ilegální odbojovou organizaci tvořenou vojáky rozpuštěné československé armády.
Autorem památníku je akademický sochař Zdeněk Tománek. Cena díla dosáhla včetně osazení a úprav okolí tři čtvrtě milionu korun.
„Myšlenka i konečná podoba památníku Obrany národa ve tvaru vojenské helmy vznikla v roce 2005. Vybrán byl právě návrh nejen pietní, ale také více civilní a moderní, který nikterak nebrání třeba dětským hrám. Přístup k němu není ničím omezen,“ sdělil místostarosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.
Foto popis| VZKAZ GENERACÍM. Nový památník na Zeleném náměstí v areálu bývalých kasáren zdobí nápis: „Vojenská kasárna v letech 1932-2001. Zde vzniklo v roce 1939 oblastní velitelství protinacistické organizace Obrana národa pod velením Vladimíra Štěrby, brigádního generála in memoriam. Do boje za svobodu a demokracii se zapojily desítky vojáků pěšího pluku č. 27, z nichž devět položilo svůj život za vlast.“
Foto autor| Foto: Deník/Jitka Cilečková
jiri
Příspěvky: 1853
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Tipy na VPM z tisku

Příspěvek od jiri »

Když píšeš zprávu, v dolní půlce obrazovky je záložka "příloha" na tu klikneš a objeví se tam okýnko pro stažení souboru z Tvého počítače
Uživatelský avatar
Jan
Člen spolku
Příspěvky: 648
Registrován: stř 24. bře 2010 17:39:12
Bydliště: Na okraji Prahy

Re: Tipy na VPM z tisku

Příspěvek od Jan »

jo a když připojím word nebo jiný standardní text
tak mi napíše:
Přípona doc není povolena !!! :roll:
tak co teď?
:cry:
jiri
Příspěvky: 1853
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Tipy na VPM z tisku

Příspěvek od jiri »

tak to překlop do pdf, pokud to neumíš, pošli mi ten text a já ho překlopím a pošlu Ti ho zpět
vojta
Administrátor
Příspěvky: 591
Registrován: sob 06. bře 2010 21:11:40

Re: Tipy na VPM z tisku

Příspěvek od vojta »

Nebo mi můžeš napsat, že ti něco nefunguje a já na to mrknu ;) Zkus to připojit teď, trochu jsem si pohrál s nastavením. Jak je ta příloha velká?
Uživatelský avatar
Jan
Člen spolku
Příspěvky: 648
Registrován: stř 24. bře 2010 17:39:12
Bydliště: Na okraji Prahy

Re: Tipy na VPM z tisku

Příspěvek od Jan »

pokus o připojení dokumentu word č.23
opět stejný : Přípona doc není povolena
vojta
Administrátor
Příspěvky: 591
Registrován: sob 06. bře 2010 21:11:40

Re: Tipy na VPM z tisku

Příspěvek od vojta »

Chm, chm divný. Jdu se v tom ještě pohrabat.

EDIT: Už by to mělo fungovat. Já docx nahrál bez problémů.
Uživatelský avatar
Jan
Člen spolku
Příspěvky: 648
Registrován: stř 24. bře 2010 17:39:12
Bydliště: Na okraji Prahy

Re: Tipy na VPM z tisku

Příspěvek od Jan »

tak další pokus
je to z dnešní MF Dnes
Přílohy
Pietní místa skrývají příběhy válečných tragédií.doc
(27.92 KiB) Staženo 835 x
Stalin
Příspěvky: 36
Registrován: úte 13. dub 2010 20:42:48

Re: Tipy na VPM z tisku

Příspěvek od Stalin »

Zajímavý článek vyšel ve 3. čísle "Historie a vojenství":
Jiří Plachý: Hroby vojáků padlých v letech 1938 - 1939 na území dnešní ČR a SR
Odpovědět