Nový pomník v obci Senice

Chcete se na něco zeptat? Tohle je to správné místo!
Odpovědět
Adam
Příspěvky: 18
Registrován: pon 07. úno 2011 15:00:12

Nový pomník v obci Senice

Příspěvek od Adam »

Tak když jsme neuspěl s Libavou :-), tak zde zveřejním pár fotek z odhalení nového pomníku členům skupiny Silver A. Tento byl odhalen na místě původního, před obecním úřadem v obci Senice poblíž Poděbrad, dne 16.6.2012. Opravdu povedená akce. V případě zájmu můžu poslat komplet fotografie v plné velikosti pro vložení do fotogalerie.

Adam
Přílohy
DSCF9803.JPG
DSCF9803.JPG (139.99 KiB) Zobrazeno 10364 x
DSCF9792.JPG
DSCF9792.JPG (156.69 KiB) Zobrazeno 10364 x
DSCF9785.JPG
DSCF9785.JPG (137.75 KiB) Zobrazeno 10364 x
Naposledy upravil(a) Adam dne úte 19. čer 2012 14:05:51, celkem upraveno 1 x.
Adam
Příspěvky: 18
Registrován: pon 07. úno 2011 15:00:12

Re: Nový pomník v obci Senice

Příspěvek od Adam »

další
Přílohy
DSCF9869.JPG
DSCF9869.JPG (95.3 KiB) Zobrazeno 10363 x
DSCF9861.JPG
DSCF9861.JPG (204.58 KiB) Zobrazeno 10363 x
DSCF9850.JPG
DSCF9850.JPG (99.4 KiB) Zobrazeno 10363 x
Adam
Příspěvky: 18
Registrován: pon 07. úno 2011 15:00:12

Re: Nový pomník v obci Senice

Příspěvek od Adam »

...a ještě jeden
Přílohy
DSCF9876.JPG
DSCF9876.JPG (172.46 KiB) Zobrazeno 10363 x
Adam
Příspěvky: 18
Registrován: pon 07. úno 2011 15:00:12

Re: Nový pomník v obci Senice

Příspěvek od Adam »

Až se bude tato obec přesouvat na nový web ( http://www.vets.estranky.cz/clanky/vpm- ... e-_nb.html ), můžu poskytnout fotky pro vložení
Uživatelský avatar
Jan
Člen spolku
Příspěvky: 648
Registrován: stř 24. bře 2010 17:39:12
Bydliště: Na okraji Prahy

Re: Nový pomník v obci Senice

Příspěvek od Jan »

Promin Adame ale od 01:46 maji adminove fotky ve schrance, dostal jsem je od obcasneho prizpevatele, tak jsem je preposlal,.... Ale pokud jsi byl na miste, nevis proc ta zmena? Politicke duvody, jine zadani, neuplne informace na tom starem pomniku? A kdo celou tuhle taskarici platil? MO, nebo obec?
Dik a omlouvam se....
jiri
Příspěvky: 1853
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Nový pomník v obci Senice

Příspěvek od jiri »

Adame, Honzo, nechodíte náhodou za sebou ? :_) ...už druhý případ, kdy Vy dva máte stejné místo :-)
Adam
Příspěvky: 18
Registrován: pon 07. úno 2011 15:00:12

Re: Nový pomník v obci Senice

Příspěvek od Adam »

to je možné:-) Já toho mám nafoceno víc, jen je u mě problém s časem to zpracovávat, na té Libavé jsem byl před více než měsícem. Tady jsem byl a jediné, co bylo řečeno, že původní pomník již nevyhovoval, ale o financování jsem nezaslechl nic. Původní byl odhalen 16.6.1968. Zajímavý příspěvek s detaily měl badatel p. Libor Pařízek, ale zatím se mi nepodařilo zjistit jestli o těchto událostech nevydal nějakou publikaci, asi by to bylo zajímavé čtení s mnoha novinkami, nevíte o tom někdo prosím něco?

Účast na akci musel ze zdravotních důvodů odmítnout p. Jaroslav Klemeš, naopak promluvil veterán západní i východní fronty p. Tomáš Sedláček, který přinesl bohužel špatnou zprávu o smrti Roberta Matuli, viz níže

Jinak mám ještě ve foťáku nezpracované fotky z Nehvizd z akce k operaci Anthropoid, kterou jsem i spolupořádal:-), tak můžu i tyto předat ke zveřejnění

Jen pro další informace
http://nymbursky.denik.cz/zpravy_region ... enice.html

http://zpravy.idnes.cz/zemrel-robert-ma ... _krimi_ert
Stalin
Příspěvky: 36
Registrován: úte 13. dub 2010 20:42:48

Re: Nový pomník v obci Senice

Příspěvek od Stalin »

Jan píše:Promin Adame ale od 01:46 maji adminove fotky ve schrance, dostal jsem je od obcasneho prizpevatele, tak jsem je preposlal,.... Ale pokud jsi byl na miste, nevis proc ta zmena? Politicke duvody, jine zadani, neuplne informace na tom starem pomniku? A kdo celou tuhle taskarici platil? MO, nebo obec?
Dik a omlouvam se....
Našemu dloholetému kolegovi a kamarádovi Laďovi Severinovi, který "celou tuhle taškařici" organizoval, jsem přeposlal odkaz na tuto diskuzi a zde je jeho odpověď:

"Ahoj Staline.
Když jsem byl obcí Senice požádán o přípravu, zorganizování a realizaci celých oslav 70. výročí SILVER A s pietním aktem i doprovodným programem, narazil jsem na problém s pomníkem. Původní z roku 1968 nejenže neoplýval krásou, což by nebylo až tak závažné, ale rozhodující byl špatný text. Stálo tam:
V NOCI NA 29.XII.1941 / ZDE U SENIC SESKOČILI VÝSADKÁŘI/ ALFRED BARTOŠ/JIŘÍ POTŮČEK/JOSEF VALČÍK/ DLE ROZKAZU ATENTÁTEM V PRAZE /ODSTRANILI TYRANA HEYDRICHA A ZAPLATILI TO ŽIVOTEM/ ČEST JEJICH PAMÁTCE
Jak vidíš, tak atentát místo Anthropoidu připsali této paraskupině. Původním "majitelům" památníku Svazu protifašistických bojovníků v Poděbradech - nyní ČSBS bylo jedno, co se s ním dnes bude dít. Odstranění stávajícího a vytvoření nového a myslím si i důstojnějšího památníku pak bylo provedeno na můj popud a zdůvodnění. Jeden z dotazů na fóru byl taky o financování. Celou akci i s programem na svých finančních bedrech nesla obec Senice (přispěli i sponzoři, ale ne rozhodujícími částkami).
A pro informaci. Pietního aktu se zúčastnilo 700 lidí a odpoledního programu 1.500. To si myslím je docela slušná účast, když si vezmeš, že Senice mají 200 obyvatel. Škoda, že jsi tam nebyl.
Měj se hezky.
Láďa"

Pěknou galerii fotek z akce mají na svých stránkách Nazdárci http://www.rotanazdar.cz/index.php?opti ... 79&lang=cs , na předposlední je vidět i odstraněný původní pomník.
JaroslavK
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 06. úno 2014 19:07:42

Re: Nový pomník v obci Senice

Příspěvek od JaroslavK »

Moc pěkné, jsem rád že se něco takového děje.
Nezapomeneme.
Odpovědět