Dotaz na padlého v Hradci Králové květen 1945

Chcete se na něco zeptat? Tohle je to správné místo!
Odpovědět
Pavel Bartoníček

Dotaz na padlého v Hradci Králové květen 1945

Příspěvek od Pavel Bartoníček »

Mám též specifický dotaz, týkající se Josef Hanče. Narozený 12.3.1904 v Sazené, účetní firmy Teerag v Hradci Králové. Byl vyslán jako spojka k letišti v Hradci Králové. Úkol plnil na kole 8.5. ale zaútočil na něj německý letec a ranami z kulometu ho těžce zranil. Zemřel na střelné poranění břicha, klasifikované jako válečné zranění 11.5.1945 v nemocnici v Hradci Králové. Je pochován na hřbitově v Hradci Králové - Kuklenách do rodinného hrobu, kam byla v roce 1965 pochována i jeho manželka. Hrob není označen.
Můj dotaz zní - je někde v Hradci Králové na pomníku či pamětní desce Josef Hanč uveden? Zatím v databázi není, ale jeho jméno by mělo někde v HK na pomníku či pamětní desce figurovat.
Prosím o informace na bartonickovi@iol.cz.
jiri
Příspěvky: 1853
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Dotaz na padlého v Hradci Králové květen 1945

Příspěvek od jiri »

Pokud ho nenajdete na stránkách, které patří do okresu HK, tak ho bohužel nemáme - respektive nikdo nenafotil pomník s jeho jménem
Vladimír
Člen spolku
Příspěvky: 792
Registrován: pon 12. dub 2010 21:03:33

Re: Dotaz na padlého v Hradci Králové květen 1945

Příspěvek od Vladimír »

Zkuste hledat na webu MO: http://www.valecnehroby.army.cz/Evidenc ... osoby-v-cr
Foto hrobu bychom na našich stránkách velmi uvítali.
P.Bartoníček

Re: Dotaz na padlého v Hradci Králové květen 1945

Příspěvek od P.Bartoníček »

Již jsem panu Portešovi posílal celou studii s padlými a zemřelými 1938 - 1945 a i veteránů po tomto datu.bohužel zatím žádní další informace k J. Hančovi jsem nezjistil, ani nikdo jiný.
Foto hrobu jsem, nemýlím-li se, již na vašich stránkách viděl.

P.Bartoníček


Naposledy oživil Anonymous v úte 07. úno 2012 1:02:47
Odpovědět