Je to VPM?

Vše okolo zpracování VPM.
Odpovědět
jiri
Příspěvky: 1853
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Je to VPM?

Příspěvek od jiri »

s tou šablonou nepřestaneš, co? ...na semináři se u mě přihlas :lol:
jiri
Příspěvky: 1853
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Je to VPM?

Příspěvek od jiri »

dotaz na Petra Vacka: http://www.vets.estranky.cz/clanky/vpm- ... na-2-.html

už si nepamatuju, proč to tam je - není tam náhodou fotka vojáka v uniformě?

Vladimíre, nechápu proč podobné dotazy nedáváš sem do diskuze a píšeš je do komentářů - tam to vidí jen Martin
Stalin
Příspěvky: 36
Registrován: úte 13. dub 2010 20:42:48

Re: Je to VPM?

Příspěvek od Stalin »

Fotka tam sice je, ale je na ní jakýsi pačesatý vousatý obrýlený pán v civilu. Nevěděl jsem, co si o tom mám myslet, tak jsem Ti do mailu (VPM Bystřice pod Hostýnem KM 7) napsal prosbu o jeho zařazení do badatelny, ale v tom množství zpráv, které Ti musely přicházet před koncem soutěže, to asi zapadlo...
jiri
Příspěvky: 1853
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Je to VPM?

Příspěvek od jiri »

ok, moje chyba - bylo to v tom finálním balíku a asi jsem to přehlédnul - ráno to přesunu a počty opravím
jiri
Příspěvky: 1853
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Je to VPM?

Příspěvek od jiri »

hrob - Symerský přesunut do Badatelny celkem:

http://www.vets.estranky.cz/clanky/bada ... em-km.html
Stalin
Příspěvky: 36
Registrován: úte 13. dub 2010 20:42:48

Re: Je to VPM?

Příspěvek od Stalin »

Jaké je obecné stanovisko spolku k místům se vztahem k příslušníkům 3. odboje a politickým vězňům z dob komunismu? Obecně se v parlamentu a senátě jednalo o uznání statutu válečných veteránů pro ně, ale pokud vím, tak se tak dosud nestalo. Podle mého názoru to stejně dřív nebo později proběhne. Rád bych věděl, zda se budou taková místa shromažďovat a rovnou i vystavovat na webu, nebo je mám zatím zatím jen nafotit a uložit do archívu pro případ pozdějšího zveřejnění.
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Je to VPM?

Příspěvek od martin »

náš postoj je zhruba takový, že 3. odboj bereme a opět obousměrně, takže např. Palach, Zajíc - jasné ano, postřílení komunisté tuším u Babic - pochopitelně také ano. Zákon o 3. odboji jak ho chystají politici je jam z Marsu a udělá jen hodně zlé krve, takže takové hádky nechme politikům, asi na to mají čas. A my v klidu zmapujeme všechny obětí 3. odboje (a jak jsem psal, z obou stran "fronty"). Osobně si myslím, že i politický vezeň (např. "jen" za roznášení letáků apod.) nesmí být zapomenut.
Uživatelský avatar
Jan
Člen spolku
Příspěvky: 648
Registrován: stř 24. bře 2010 17:39:12
Bydliště: Na okraji Prahy

Re: Je to VPM?

Příspěvek od Jan »

ano každá nevinná oběť nesmí být zapomenuta!
z obou stran, ....
ale co oběti bojů v pohraničí (z německé strany, je to otázka na kterou jsme zatím a radši nenarazili,
co když byl henleinovec pohřben na hřbitově jako čs.občan a obět´ ,,násilí!" a někdo to nafotí na hřbitově a pošle na spolek....
jiri
Příspěvky: 1853
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Je to VPM?

Příspěvek od jiri »

to je stejné jako když máme na webu vojáky wermachtu ... jak píše Martin v příspěvku před Tvým - bereme oběti z obou stran, i padlé pohraničníky
Jitka Lenková
Sympatizant
Příspěvky: 4
Registrován: stř 29. zář 2010 5:53:27

Komorní Hrádek - ano či ne?

Příspěvek od Jitka Lenková »

Na Komorním Hrádku před vchodem jsou 4 erby, z toho ed Albrechta z Valdštejna - je to VPM? (ty 3 další když tak dohledám).
Na Komorním Hrádku v průjzdu je řada desek připomínající současné armádní dění (po roce 1989) - konání různých kursů. ministři obrany, NGŠové a tak - jsout o VPM?
Prosím o Vaše názory - já se domnívám, že v obou případech ano - i když mi to připadá trochu podivné. Ale kdyby ten ministr obrany byl prvorepublikový a kdyby tam byla deska připomínající novodobého veterána, tak bych neváhala. Možná jde jen o to přijmout nový myšlenkový vzorec...
Odpovědět