pomník

Chcete se na něco zeptat? Tohle je to správné místo!
Odpovědět
lecasper
Příspěvky: 3
Registrován: sob 30. kvě 2020 18:00:19

pomník

Příspěvek od lecasper »

Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o radu. V nejmenované (zatím) obci v okrese Plzeň - sever má být postaven jakýsi pomník - památník či deska nedávno zesnulému starostovi, navíc v parku přiléhajícímu k obecnímu úřadu. Zajímalo by mne, zda je toto vůbec legislativně či jinak možné. Nemá žádné zásluhy, myslím, že takovéto památníky či pomníky patří pouze historickým událostem nebo lidem s nimi spojenými. Přijde mi to jako znevažování.
Moc díky, pokud byste něco věděli :-)
jiri
Příspěvky: 1851
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: pomník

Příspěvek od jiri »

Pokud stavitel splní legislativu (Bude mít např. souhlas majitele pozemku a OÚe, asi může postavit pomník čemukoliv a komukoliv (samozřejmě kromě např. Hitlerovi)
Z Vašeho dotazu cítím, že Vy osobně se stavbou nesouhlasíte. V tom Vám jako spolek asi těžko pomůžeme :)
lecasper
Příspěvky: 3
Registrován: sob 30. kvě 2020 18:00:19

Re: pomník

Příspěvek od lecasper »

Moc díky :-), no stavět pomník cca 6 let úřadujícímu starostovi, který zemřel celkem mlád, to je fakt, ale hlavně proto, že měl neustále červený nos, ničeho nedosáhl a akorát se mooooc dobře napakoval na úkor celé vesnice, to mi přijde fakt hodně ujetý. Zajímalo mne, zda se s tím dá něco dělat, úřady na dotazy odpovědi nic moc :-). povolení si dali místní "kocourkovští" samozřejmě sami, no, když to jde..., co dodat. Snad mu ho nepostaví v těsné blízkosti těch pomníků z 1. sv. v. a 2. sv. v. :-/. Takže mi z toho plyne, že se dá postavit cokoli, kdekoli. To je tedy smutné.
jiri
Příspěvky: 1851
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: pomník

Příspěvek od jiri »

Jak říkám - je to váš boj. :-)
Spolek do toho prosím netahejte.
lecasper
Příspěvky: 3
Registrován: sob 30. kvě 2020 18:00:19

Re: pomník

Příspěvek od lecasper »

Netahám, o to mi nešlo, není to ani můj boj, zajímá mne, co lze a nelze. Ptám se i úřadů. Takže Vás do ničeho tahat nechci. Jen názor.
Odpovědět