Pomoc při hledání

Chcete se na něco zeptat? Tohle je to správné místo!
Odpovědět
Kemoluk
Příspěvky: 2
Registrován: sob 04. kvě 2019 0:58:16

Pomoc při hledání

Příspěvek od Kemoluk »

Dobrý den. Mám velkou prosbu . Hledám hrob, resp.hřbitov ,kde leží můj předek. Našel jsem ho pod jménem Antonín Kristek (Křístek). Padl 26.3.1917 u Mrljaki,Gorice.Pochován údajně byl 27.3. na v.h. Mohorini Gorice.Hřbitov jsem nenašel. Vím, že to asi bude někde na hranici mezi Itálii a Slovinskem.Protože, už delší dobu po něm pátrám a zanedlouho tím směrem pojedu , rád bych uctil jeho památku.Moc budu rád, za každou radu a pomoc k dopátraní mého předka. Děkuji předem
fanda
Člen spolku
Příspěvky: 248
Registrován: ned 08. led 2012 21:39:23
Bydliště: Havlíčkův Brod/Horní Cerekev
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při hledání

Příspěvek od fanda »

Dobrý den i vám. Asi v nás vkládáte velké naděje, ale pomoci si budete muset sám, na našich stránkách tento hřbitov nemáme. Já osobně na základě vaší žádosti zkusil hledat na webu a zjistil jsem, že tento hřbitov určitě existoval, protože jako místo pohřbení jej uvádí několik webových stránek. Tudíž bych vám doporučoval několik možností. Můžete požádat o odpověď zde: http://www.vuapraha.cz/kontakty . Na jejich stránkách najdete i podmínky pro podobné požadavky. Jednodušší ale bude, když už jedete do Slovinska, zajet přímo do dané obce a dotázat se tamních úřadů, jistě vám poradí. Danou obec na mapách najdete, zkoušel jsem sám na "google.maps", můžete udělat totéž s použitím "street view", třeba místní hřbitov naleznete, ale lepší bude hledat na místě. Nedělejte si ale velké iluze, že tam někde bude hrob označený jménem oběti, často se za války pohřbívalo do hromadných hrobů a pokud by v této obci byl vojenský hřbitov, nejpravděpodobněji by byl i v evidenci na těchto stránkách: http://www.evidencevh.army.cz/Evidence/ ... -zahranici , kde není.
Kemoluk
Příspěvky: 2
Registrován: sob 04. kvě 2019 0:58:16

Re: Pomoc při hledání

Příspěvek od Kemoluk »

Dobrý den.I tak moc děkuji za ochotu.Už jsem danou oblast asi našel. Jenom na tom druhém odkazu, co jste mi poslal si chci ověřit, jestli náhodou padlé někde po válce nepřemístili na jiný hřbitov.Samozřejmě se i poptám na místě. Prý to v některých případech dělali . U nás v rodině se tradovalo, že padl někde v Itálii.Nic bližšího se nevědělo, tak jsem rád i za to, že jsem dohledal přesnější místo jeho smrti a odpočinku. Hezký den Vám přeji
Odpovědět