Pomník v osobním vlastnictví

Chcete se na něco zeptat? Tohle je to správné místo!
Odpovědět
rasim
Příspěvky: 2
Registrován: sob 27. říj 2018 19:09:17

Pomník v osobním vlastnictví

Příspěvek od rasim »

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Co děláte, když je pomník v osobním vlastnictví? Vyhledáváte majitele a žádáte o povolení pomník zveřejnit? Mám na mysli teď konkrétní pomník, protože babička co mi vyprávěla, tak rodina si od jeho pořízení a pochování příbuzného nepřála pomník zveřejňovat. Pomník je stále používán a je tam teď pochován můj děda.
Mě by to nevadilo, jen vím, že nemáme dopustit, aby pomník padl do rukou armády.
Děkuji za odpověď
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Pomník v osobním vlastnictví

Příspěvek od martin »

Trochu nerozumím co je pomník v osobním vlastnictví. Pokud je na veřejně přístupném místě (např. hřbitov), tak jeho vyfocení a publikování fotografie žádný zákon nebrání.

Pokud si někdo nepřeje něco zveřejňovat, zpravidla to neumisťuje na veřejné prostranství.

Pokud jde o nějakou památku, např. v soukromé budově nebo sbírce, pochopitelně musíme mít souhlas majitele nemovitosti ke vstupu, focení a případné publikaci.

Co si mám představit pod pojmem "padl do rukou armády" netuším už vůbec. AČR má památek minimum, zpravidla v rámci útvarů a MO jich nemá o moc víc. A určitě ani MO ani AČR žádné památky násilně od nikoho nepřebírá.

Nejde ve skutečnosti o "rodinný hrob", kde je i voják či legionář? To bych si byl hodně jist, že o takový hrob nebude MO usilovat. Muselo by pak platit hrobové místo.
rasim
Příspěvky: 2
Registrován: sob 27. říj 2018 19:09:17

Re: Pomník v osobním vlastnictví

Příspěvek od rasim »

Chtěl jsem se jen na to zeptat, protože mi to tak bylo vyprávěno, že nechce babička, aby byl zveřejňován a aby nepropadl státu, nevím jak to správné definovat, prostě aby jsme platili místo. A asi i proto, že je to od známého sochaře V. Suchardy.
jiri
Příspěvky: 1851
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Pomník v osobním vlastnictví

Příspěvek od jiri »

Z diskuze chápu - že se jedná asi o hrob na veřejném hřbitově.
Pokud je hrob ve vlastnictví vaší rodiny - těžko může padnout do rukou armády.
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Pomník v osobním vlastnictví

Příspěvek od martin »

rasim píše: úte 30. říj 2018 4:29:00 Chtěl jsem se jen na to zeptat, protože mi to tak bylo vyprávěno, že nechce babička, aby byl zveřejňován a aby nepropadl státu, nevím jak to správné definovat, prostě aby jsme platili místo. A asi i proto, že je to od známého sochaře V. Suchardy.
Zveřejnění je už to, že je místo přístupné včetně údajů na něm. Tím, že je zapsán v provozní dokumentaci hřbitova (hřbitovní kniha), že za něj platíte. Takže to jestli je či není na webu už nehraje žádnou roli.
Můžu vás ubezpečit, že stát je ten poslední kdo by měl zájem místo převzít. Musel by se o něj starat a platit za něj, takže to se vážně nikdy nestane.
Pokud to někdy někdo na vaši rodinu zkoušel a vydával se za zástupce státu, tak to na 99% byl podvodník.
jiri
Příspěvky: 1851
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Pomník v osobním vlastnictví

Příspěvek od jiri »

ještě doplňuji, že na zemřelé - neplatí pravidla o GDPR
Odpovědět