Stránka 1 z 1

Rychnov nad Kněžnou

Napsal: ned 04. bře 2018 9:52:05
od j.bystricky
Dobrý den, chci se obrátit na všechny,kteří by mi mohli pomoci dopátrat zjištěné jméno Rudolf Bystřický, který prý padl v některé z válek ve zmíněném Rychnově n.K. Ve zmíněném městě žili mí předci, kteří někam, vymizeli. Toto jméno se objevilo v Ústí nad Orlicí. Pokud mi někdo můžete pomoci při dohledání tohoto jména, případně pokud někdo tohoto jména poblíž existuje, prosím o jakoukoliv informaci. Děkuji,Bystřický.

Re: Rychnov nad Kněžnou

Napsal: ned 04. bře 2018 17:51:35
od fanda
Pane Bystřický,
na našich stránkách, na této adrese: https://www.vets.cz/4246-casto-kladene-dotazy/
naleznete dobré rady jak pátrat po svých předcích. Ani my nemáme jiné možnosti než kdokoli z uživatelů internetu, jen s tím máme možná více zkušeností. Na našich stránkách také naleznete („vyhledávání“) všechny Bytřické, které jsme někde registrovali. Ten Rudolf Bystřický je uveden v Rychnově nad Kněžnou jako oběť 1. světové války. Abych vám pomohl, vstoupil jsem na stránky http://www.vuapraha.cz/fallensoldierdatabase a toto jméno zadal. Žádný odkaz mi „nevyskočil“. Několik Bystřických jsem našel v kartotéce padlých zde: http://vuapraha.cz/node/74 . Mezi nimi jednoho Rudolfa – viz:
Bystřický Rudolf, des. býv. telegraf. pl., nar. 1897 Břeclav, Hodonín, Morava, příslušný tamtéž. Zemřel 6.11.1918 v pol. nemocnici 402, Vladimír Volyňský, Rusko. Pohřben 7.11.1918 na hřbitově tamtéž, hrob 13, ř. 30. Opsáno podle matr. DOV Uh. Hradiště, uložené u ZVV Brno, úmrtní kniha Tom. II, fol. 8.
Nejspíš to ale nebude ten z Rychnova nad Kněžnou, ale z Jižní Moravy. Doporučuji vám obrátit se na Vojenský ústřední archiv, jehož stránky jsem prohledával, tam vám mohou pomoci lépe, ale to v těch našich radách určitě naleznete také.

Re: Rychnov nad Kněžnou

Napsal: ned 04. bře 2018 17:58:53
od j.bystricky
Dobrý večer,zkoušel jsem Rychnov,kde už ale Bystřičtí nežijí.V Praze jsem pátral, i když dříve a po jiném jméně.Je zajímavé,že někdy jméno z určitého mísa úplně vymizí.Každopádně děkuji za odpověď,Bystřický.