Památník padlých 1915,Gorice-Slovinsko.

Chcete se na něco zeptat? Tohle je to správné místo!
Odpovědět
iwiajawa
Příspěvky: 3
Registrován: pon 10. dub 2017 16:41:15

Památník padlých 1915,Gorice-Slovinsko.

Příspěvek od iwiajawa »

Dobrý den, hledám na netu (marně) pomník padlých v I.sv.válce u obce Gorice ve Slovinsku. Hledám info k předkovi,který právě u Gorice padl 29.12.1915,jako rytmistr treinu.Pokud mám správné informace,sloužil v té době u 3.vozatajského pluku v Krakově. V VHÚ mají jeho kmenový list pouze do roku 1903,kdy sloužil v pevnosti Josefov. Budu tedy rád za jakékoliv info.Ještě dodám,že padlý předek se jmenoval Jan (Johan) Růžička,narozený roku 1875 v Církvici u Kutné Hory. Díky.
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Památník padlých 1915,Gorice-Slovinsko.

Příspěvek od martin »

Ministerstvo obrany, odbor pro vh jste zkoušel?
Koordinace péče o VH v zahraničí, evidence VH v zahraničí:
Ing. Pavel Filipek, 973 212 265, filipekp@army.cz
U Slovinska jsem koukal, že je i jméno další osoby co vh vkládá: Kamila Smetana Varaďová, smetana-varadovak@army.cz

Jinak, koukal jsem na to jméno Gorice a těch je ve Slovinsku hromada (např.Nova Gorica, Notranje Gorice, Dolgovaške Gorice)
Podle mapy vh (http://www.evidencevh.army.cz/Evidence/mapa-lokalit) je např. u obce Nova Gorica vojenský hřbitov v lokalit Solkan (http://www.evidencevh.army.cz/Evidence/ ... =SVN-42480), bohužel bez přepisu jmen.
iwiajawa
Příspěvky: 3
Registrován: pon 10. dub 2017 16:41:15

Re: Památník padlých 1915,Gorice-Slovinsko.

Příspěvek od iwiajawa »

Díky za odpověď,kouknu na to. S tím městem bude problém,ten můj předek v Gorici padl,ale pohřbený je v ČR. A na náhrobku je pouze údaj,že padl u Gorice.
petr
Člen spolku
Příspěvky: 482
Registrován: ned 28. bře 2010 12:03:53
Bydliště: Hrušky (Břeclav)

Re: Památník padlých 1915,Gorice-Slovinsko.

Příspěvek od petr »

iwiajawa píše: stř 17. led 2018 12:35:00 Dobrý den, hledám na netu (marně) pomník padlých v I.sv.válce u obce Gorice ve Slovinsku. Hledám info k předkovi,který právě u Gorice padl 29.12.1915,jako rytmistr treinu.Pokud mám správné informace,sloužil v té době u 3.vozatajského pluku v Krakově. V VHÚ mají jeho kmenový list pouze do roku 1903,kdy sloužil v pevnosti Josefov. Budu tedy rád za jakékoliv info.Ještě dodám,že padlý předek se jmenoval Jan (Johan) Růžička,narozený roku 1875 v Církvici u Kutné Hory. Díky.
Pokud neuspějete napište dotaz na: signumbelli1914@gmail.com, kolegové v té oblasti byli několikrát. Reportáže z těchto cest najdete na stránkách spolku Signum Belli 1914. Možná poradí s tím pomníkem, ale určitě ne s jednotkou, k nebojovým jednotkám je informací poskrovnu.
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Památník padlých 1915,Gorice-Slovinsko.

Příspěvek od martin »

iwiajawa píše: stř 17. led 2018 20:02:42 Díky za odpověď,kouknu na to. S tím městem bude problém,ten můj předek v Gorici padl,ale pohřbený je v ČR. A na náhrobku je pouze údaj,že padl u Gorice.
A což daný hrob vložit k nám na web (návod je tady: http://www.vets.cz/jak-se-zapojit/ ) a rovnou to mít jako dotaz pro badatele. Uvidí to víc lidí, i ze zahraničí a třeba se to podaří rozluštit. I v cizině lidi koukají na pomníky a hledají ta jména pak po webu.
iwiajawa
Příspěvky: 3
Registrován: pon 10. dub 2017 16:41:15

Re: Památník padlých 1915,Gorice-Slovinsko.

Příspěvek od iwiajawa »

O.K.,díky
Odpovědět