Stránka 1 z 1

hroby holandských zajatců v Libouchci

Napsal: stř 22. lis 2017 20:38:16
od Gasser1
Prošel jsem diskusi takže by jsem měl dotaz na Arno Glasera. V Libouchci jsi nafotil pod CZE 4214-00388 za kostelem louku s popisem "hroby holandských zajatců". Dělám na historii obce, a toto je zatím pro mne nová informace - ví se o tom pracovním lágru, kde nějací lidé zemřeli. Neví se ale, zda ti zemřelí byli jen váleční zajatci, nebo také pracovně nasazení. Kde jsi prosím získal informaci o těch holandských zajatcích? Díky za odpověď.

Re: hroby holandských zajatců v Libouchci

Napsal: čtv 23. lis 2017 5:12:41
od 3kpt
Zdravim, informaci jsem prevzal z databaze CEVH, kde je zaroven uvedeno, ze misto hrobu nelze lokalizovat. Foto je tedy pouze jen z prazdneho mista. Muzes se pokusit ziskat udaje z matriky z valecnych let, ale patrne dopadnes jako ja v jine zalezitosti - ochrana osobnich udaju. Ovsem muzes mit stesti, kdyz to delas (historii obce) ofiko.

Re: hroby holandských zajatců v Libouchci

Napsal: čtv 23. lis 2017 8:09:59
od 3kpt
Jeste ti muzu doporucit tenhle odkaz: https://oorlogsgravenstichting.nl/ jenze tohle by dalo prisernou praci, jet jmeno po jmenu a cekat, az se nekde Libouchec najde, nehlede ze umrit mohli i jinde.

Re: hroby holandských zajatců v Libouchci

Napsal: čtv 23. lis 2017 14:28:49
od Gasser1
OK díky moc za info a odkazy, pokud něco zjistím dám to sem na doplnění, mezitím visí na francouzské ambasádě moje žádost o pomoc, protože se tady uvádí "francouzi". Proto mne zarazila ta zmínka o Holanďanech, tak uvidím.