hroby holandských zajatců v Libouchci

Chcete se na něco zeptat? Tohle je to správné místo!
Odpovědět
Gasser1
Příspěvky: 2
Registrován: stř 22. lis 2017 14:03:28

hroby holandských zajatců v Libouchci

Příspěvek od Gasser1 »

Prošel jsem diskusi takže by jsem měl dotaz na Arno Glasera. V Libouchci jsi nafotil pod CZE 4214-00388 za kostelem louku s popisem "hroby holandských zajatců". Dělám na historii obce, a toto je zatím pro mne nová informace - ví se o tom pracovním lágru, kde nějací lidé zemřeli. Neví se ale, zda ti zemřelí byli jen váleční zajatci, nebo také pracovně nasazení. Kde jsi prosím získal informaci o těch holandských zajatcích? Díky za odpověď.
3kpt
Člen spolku
Příspěvky: 55
Registrován: pon 19. led 2015 9:34:36

Re: hroby holandských zajatců v Libouchci

Příspěvek od 3kpt »

Zdravim, informaci jsem prevzal z databaze CEVH, kde je zaroven uvedeno, ze misto hrobu nelze lokalizovat. Foto je tedy pouze jen z prazdneho mista. Muzes se pokusit ziskat udaje z matriky z valecnych let, ale patrne dopadnes jako ja v jine zalezitosti - ochrana osobnich udaju. Ovsem muzes mit stesti, kdyz to delas (historii obce) ofiko.
3kpt
Člen spolku
Příspěvky: 55
Registrován: pon 19. led 2015 9:34:36

Re: hroby holandských zajatců v Libouchci

Příspěvek od 3kpt »

Jeste ti muzu doporucit tenhle odkaz: https://oorlogsgravenstichting.nl/ jenze tohle by dalo prisernou praci, jet jmeno po jmenu a cekat, az se nekde Libouchec najde, nehlede ze umrit mohli i jinde.
Gasser1
Příspěvky: 2
Registrován: stř 22. lis 2017 14:03:28

Re: hroby holandských zajatců v Libouchci

Příspěvek od Gasser1 »

OK díky moc za info a odkazy, pokud něco zjistím dám to sem na doplnění, mezitím visí na francouzské ambasádě moje žádost o pomoc, protože se tady uvádí "francouzi". Proto mne zarazila ta zmínka o Holanďanech, tak uvidím.
Odpovědět