Příspěvky - kvalita nebo kvantita?

Chcete se na něco zeptat? Tohle je to správné místo!
standa
Člen spolku

Příspěvky - kvalita nebo kvantita?

Příspěvek od standa » čtv 29. říj 2015 18:37:41

Pánové funkcionáři!
V poslední době jsem zaregistroval oslavná volání, kolik objektů VPM už je na webu vets.cz. Vzpomínám na dobu, kdy jsem začal posílat příspěvky i já. Dnes konstatuju, že nárok na kvalitu příspěvků od té doby nenápadně (nebo nápadně?) podle mého názoru klesl!
Uvedu dva příklady:
1 PD Obětem válek, VPM 14130, Písek, PI = je zveřejněna plechová informační tabule, určená hlavně turistům (a nejen jim). A to je jich v centru města desítky. Samozřejmě pak není v CEVH! To se přispěvateli dnes nedá odmítnout zveřejnění?
2. Pomník vojákům Rudé armády, VPM 23686, Nepomuk, PJ = Pomník byl přidán s fotkou z http://www.drobnepamatky.cz (Jistě autor M.Milichovský souhlasil se zveřejněním. Bývalo to zvykem.) Jde ale o to, že fotka zabírá pomník jako mimochodem, fotografováno jako při průjezdu okolo z automobilu. Za přerostlou trávou je vidět snad jen jeho horní polovina, Trochu si domyslet, co tam je, znamenalo pro mě zkopírovat a v odpovídajícím programu si to zvětšit. Moc to nepomohlo. Musím uvést, že lepší záběry se mi kdysi někdy vracely - ani jsem se nepohoršoval, uznal nekvalitu. Dneska už to nejde?
Měli byste přispěvatele více usměrňovat, dbát na kvalitu. Těch, kteří to nepochopí, nebude škoda. Další přijdou!
Standa :geek:

martin

Re: Příspěvky - kvalita nebo kvantita?

Příspěvek od martin » čtv 29. říj 2015 19:48:05

Co je a co není vpm se ujasnilo na semináři, je zmatečné, když jsou pravidla v průběhu roku zpochybňována. Uznávám, že ta deska v písku vypadá jinak, něž běžná pamětní deska (http://www.vets.cz/vpm/14130-pametni-de ... etem-valek), ale jestli jsme se usnesli - A TO ROZHODNĚ NE nějací funckionáři, tak to platí pro všechny.

Co se týká kvality fotek, to mi přijde jako nedorozumění, ke každému vpm se může dát mnoho fotek, takže se postupně doplňují a jako "první" fotka se dává ta vzhledově nejlepší. Je to opět změna proti předchozí době, kdy se na web dávala jen jedna fotka. Nyní systém umožňuje ten luxus jich dát víc, z různých dob, různých kvalit.

martin

Příspěvek od martin » čtv 29. říj 2015 19:50:28

Ale jinak Stando velké díky za odvahu načít veřejnou diskusi, to je férové a dá se s tím pokračovat zde, nebo hlasováním na semináři. Mně osobně taky byla většina nápadů zamítnuta a můžeme se každý rok dohadovat co je a co není vpm a jak dál. Ale vážím si Tvého otevřeného přístupu k věci. To má hodnotu, díky.

standa
Člen spolku

Příspěvek od standa » pát 30. říj 2015 18:04:49

martin píše:Co je a co není vpm se ujasnilo na semináři, je zmatečné, když jsou pravidla v průběhu roku zpochybňována. Uznávám, že ta deska v písku vypadá jinak, něž běžná pamětní deska (http://www.vets.cz/vpm/14130-pametni-de ... etem-valek), ale jestli jsme se usnesli - A TO ROZHODNĚ NE nějací funckionáři, tak to platí pro všechny.

Co se týká kvality fotek, to mi přijde jako nedorozumění, ke každému vpm se může dát mnoho fotek, takže se postupně doplňují a jako "první" fotka se dává ta vzhledově nejlepší. Je to opět změna proti předchozí době, kdy se na web dávala jen jedna fotka. Nyní systém umožňuje ten luxus jich dát víc, z různých dob, různých kvalit.
K první části odpovědi: Nejsem příznivcem častých změn, vycházel jsem jen ze zásad, které jsem našel na webu Spolku již před léty. Jestli se usnesením na semináři něco změnilo, omlouvám se, nezaregistroval jsem to. Mám nyní možnost poslat další pamětní desky z města podle nových charakteristik.
Ke druhé části odpovědi: Pochopil jsem správně, že když je v příspěvku pouze jedna fotka, tak je automaticky vzhledově nejlepší (ačkoliv je vidět jen půlka objektu)?

martin

Příspěvek od martin » pát 30. říj 2015 18:40:18

U příspěvku dokonce vůbec nemusí být fotka, je tam takové to logo spolku, že fotka není k dispozici. Jakmile jsou fotky, nastavuje se jedna z nich jako hlavní a to je na dohodě adminů a vkladače. Tedy za tím opravdu není nic konspirativního. Výměny se dělají poměrně často. Původně méně výrazná fotka se posunuje na další pozice, kterých může být hodně.
Když je u příspěvku jen jedna fotka tak jistě není nejlepší (to je poněkud absurdní tvrzení), prostě je-li jen jedna, tak zatím je hlavní ta. Jaká jiná volba by byla z jedné fotky?

Jestli je ale za dotazem ve skutečnosti fakt, zda je oprávněné zařadit vpm, když k němu není subjektivně hezká fotka - pak ano, stále je důvodem to vložit, jde nám o lokalitu a informaci na památce, to není soutěž estetiky, fotky jak jsem psal se mohou měnit a taky se mění.

martin

Příspěvek od martin » pát 30. říj 2015 18:43:31

Jinak k nevyřčenému dotazu, zrušení soutěže a podobných statistik bude jedním z hlavních témat semináře a valné hromady.

martin

Příspěvek od martin » pát 30. říj 2015 18:45:41

Takto vypadá vpm, kde fotku zatím vůbec nemáme - http://www.vets.cz/vpm/mista/obec/5695-domamorych/

martin

Příspěvek od martin » pát 30. říj 2015 18:47:23

Diskuse k tomu co je a není vpm je mimo dobu semináře např. zde - viewtopic.php?f=10&t=359

jiri
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jiri » ned 01. lis 2015 16:25:11

ad Písek - http://www.vets.cz/vpm/14130-pametni-de ... etem-valek
vloženo 22/4/2104 tenktrát jsme váhali, zda to tam dát nebo ne - nicméně informace o pohřebných francouzkých vojácích a detailně zpracovaná poznámka rozhodla, že ano

ad Nepomuk - http://www.vets.cz/vpm/mista/obec/1983- ... U%20trati/ - toto téma jsme už před časem diskutovali - je to na tomto vlákně - viewtopic.php?f=8&t=367&p=4881#p4881
Lépe je mít pomník neúplný, s nekvalitní fotkou, neúplným textem, než vůbec. Velice často se stává, že někdo pomník nafotí znovu a my fotku pak samozřejmě rádi vyměníme, Vzhledem k tomu, že opravy a doplňky nedáváme do aktualit, nemůžeš Stando vidět, že se to děje poslední dobou poměrně často - Vladimír např. teď přidává další detaily k deskám, nebo posílá lepší fota z Olšanských hřbitovů.

Nemám pocit, že by šla kvalita příspěvků dolů - spíše naopak - zapojuje se se čím dál víc lidí, kteří doplňují informace ke jménům na hrobech a deskách s využitím různých archivů a databází (toto jsme dříve nedělali nebo minimálně). Navíc píší i lidé, co objevili u nás nějakou chybu.
Proč pejorativní oslovení Pánové funkcionáři!? S funkcemi to přece nemá nic co dělat.
Jsme jen parta amatérů, co krade po večerech čas na tohoto koníčka (a občas nám za to ještě někdo nadává, že to děláme blbě :lol: )

jiri
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jiri » ned 01. lis 2015 16:53:17

standa píše:Ke druhé části odpovědi: Pochopil jsem správně, že když je v příspěvku pouze jedna fotka, tak je automaticky vzhledově nejlepší (ačkoliv je vidět jen půlka objektu)?
Ano, pochopil ;) , když jinou fotku nemáme, dáváme to - co je k dispozici . Není sice vzhledově nejlepší, protože ji nelze s žádnou jinou porovnat.

Odpovědět