Historická pravda versus vlastní názor

Chcete se na něco zeptat? Tohle je to správné místo!
Odpovědět
fanda
Člen spolku
Příspěvky: 248
Registrován: ned 08. led 2012 21:39:23
Bydliště: Havlíčkův Brod/Horní Cerekev
Kontaktovat uživatele:

Historická pravda versus vlastní názor

Příspěvek od fanda »

Páni kolegové, již několik dní zpětně kontroluji vklady dříve schválené a opravuji řadu překlepů a chyb. Právě jsem se dostal k VPM http://vets.cz/vpm/19050-pomnik-obetem- ... tove-valky , kde v poznámce je věta, se kterou nemohu souhlasit a domnívám se, že hrubě odporuje námi několikrát preferovanému postupu: "dokumentujeme, nekomentujeme". Pokud komentujeme, pak uvádíme autora, komentář však nemůže být náš osobní názor, jak to vidím v tomto případě od pana kolegy Milana. Zejména mi vadí část: "...poslední dvě řádky nápisu jsou oslavou divokého odsunu Německého obyvatelstva". To bych vzal jedině v tom případě, že by za tím byl uveden zdroj, který však chybí a ze smyslu naší práce vyplývá, že to je osobní názor kolegy Milana. Jeho názor mu brát nehodlám, ale žádné VPM nemůže vyjadřovat názor jedince, nýbrž je názorem kolektivu. Jako člen kolektivu s tímto názorem zásadně nesouhlasím!!!
omlouvám se, v nadpisu se mi nedaří opravit chybu ve slově "vlastní"
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Historická pravda versus vlastní názor

Příspěvek od martin »

vlastní jsem opravil
taky bych se přiklonil ke zkrácení poznámky na "jedná se o znehodnocený pomník Obětem 1.světové války"
jiri
Příspěvky: 1853
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Historická pravda versus vlastní názor

Příspěvek od jiri »

jasně souhlas - většinou osobní názory mažu (stejně jako když třeba někdo napíše, že pomník je žulový akolem jsou kytky) , toto uteklo
poslední věta smazána
petr
Člen spolku
Příspěvky: 482
Registrován: ned 28. bře 2010 12:03:53
Bydliště: Hrušky (Břeclav)

Re: Historická pravda versus vlastní názor

Příspěvek od petr »

Nestrannost především.
Odpovědět