Datum narození

Chcete se na něco zeptat? Tohle je to správné místo!
Odpovědět
Jarka

Datum narození

Příspěvek od Jarka » pát 09. kvě 2014 11:58:28

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o informaci o přesném datumu narození. jedné se o datum na pomníku obětem II. SV, Kladno, ul. Školská, kde je uvedeno : Antonín Vacek * 7. června 1904. Jedná se pravděpodobně o bratra mého dědy Rudolfa Vacka z Kladna Kročehlav, podle dokladů se však narodil
7. ledna 1904 (den a rok souhlasí, měsíc ne).
Můžete mi, prosím, ověřit správnost datumu narození ?

Děkuji a přeji hezký den.

Jaroslava Průžková, Kladno

martin

Re: Datum narození

Příspěvek od martin » pát 09. kvě 2014 14:55:29

Dobrý den, my se zaměřujeme na památky, ne na genealogii. Co Vám brání se obrátit na matriku, faru, archiv? Respektive co jste udělal do této doby, položení tohoto dotazu? Jistě pochopíte, že můžeme se snažit pomoci, ale dělat něco co s naší prací nesouvisí jest nelehké.

JaroslavK

Příspěvek od JaroslavK » pát 09. kvě 2014 19:59:54

Dobrý den, uplně nejlepší bude když požádáte matriku, jak Vám poradil kolega. Zde Vám jako příbuzné dají přesné údaje, jestliže máme na webu chybu, budeme vděční za upozrnění. Děkuji.

Jarka

Příspěvek od Jarka » sob 10. kvě 2014 21:58:13

A já jsem si myslela, že máte nějakou databázi, kde by se data daly ověřit. Jak však cítím s příspěvku, tak Vám asi vůbec nejde o to, co je na památce napsané, hlavně, že je to památka. Protože podle mne nejste dostatečně fundovaný, obrátím se na jinou instituci a Vás již nebudu zatěžovat.

petr
Člen spolku

Příspěvek od petr » ned 11. kvě 2014 6:43:03

Zas jedna, které je zbytečné cokoliv vysvětlovat.

martin

Příspěvek od martin » ned 08. čer 2014 10:41:55

Toto je krásná ukázka lidí co si myslí, že na netu je vše a jakmile najdou něco podobného tak to začíná. I když je mnohdy odpověď v baráku vedle než žijí (obecní úřad, matrika, kronikář) navezou se třeba do spolku jenž dělá zcela něco jiného. Podívejme se na ten web. Tak předně, na pomníku není nic jiné než "Ant. Vacek". To datum už je z bádání přispěvatele "Antonín Vacek se narodil 7. června 1904. Za okupace pracoval v protiněmeckém odboji v ilegální skupině „Zimní brigáda“ pod vedením Josefa Houdy." Co dodat, tolik vodítek a přesto se do nás paní naveze, nejsme fundovaný :twisted: Lépe řečeno, nejsme ochotní to udělat za ní, tak to vidím já.
http://www.vets.cz/vpm/mista/obec/4214- ... lsk%C3%A1/

Aliraza142

Příspěvek od Aliraza142 » stř 13. led 2016 6:55:18

I think that you have a database where the data could be verified. But I feel as a contribution and will probably not about what's written on the memory

Odpovědět