Ocenění naší práce

Chcete se na něco zeptat? Tohle je to správné místo!
Odpovědět
Vladimír
Člen spolku
Příspěvky: 792
Registrován: pon 12. dub 2010 21:03:33

Ocenění naší práce

Příspěvek od Vladimír »

"Velice si vážím práce Spolku pro vojenská pitení místa. Nemluvím jen za sebe, ale i za své kolegy ve VHÚ. Máme totiž vcelku solidní "úřední" přehled o válečných hrobech, ale Vy a Váš spolek mapuje i ty, které statut válečných hrobů nemají, a to je velice cenné."
PhDr. Jiří Rajlich, ředitel historicko-dokumentačního odboru VHÚ
JaroslavK
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 06. úno 2014 19:07:42

Re: Ocenění naší práce

Příspěvek od JaroslavK »

Nejsem ve spolku dlouho ale setkal jsem se i s posměchem, když jsem odpověděl na otázku: Co za to máš? Je smutné když vidim že naše společnost obětuje svůj volný čas jenom za poplatek a nechápe že pěníze nejsou uplně vše. Připomíná mi to šestnáctku:
1.Valná většina obyvatel preferuje zábavu před prací.
2.Tradiční role otců jako živitelů rodiny je zpochybňována,množí se rozvrácené vztahy a svobodně žijící matky bez otců.
3.Senioři jsou zanedbávání.Lidé pečuji o domácí mazlíčky více než o svoje staré rodiče.
4.Literatura a umění se stávají bezduchým.Vytváří se planá zábava za každou cenu.Takzvaná umělecká díla jsou ošklivá, nevkusná,nic neříkající,ale přesto za ně bohatí zaplatí horentní sumy.
6.Čestná vojenská služba vlasti je odmítána,zpochybňována vysmívána a posléze zákonem zrušena.Armádu tvoří nájemní žoldnéři.
7.Lidé pilně pracující jsou zesměšňováni a jako vzor se staví prázdní pokrytci,populisté,pochybní umělci a tak zvané celebrity.
8.Daňové zatížení obyvatelstva stále roste a stát přerozděluje neúměrně vysoké částky.Lidé se nebojí nepracovat,protože stát se o ně vždy nějak postará.
9.Úroveň vzdělání rapidně klesá.
10.Státní dluh roste do nikdy nesplatitelné výše.
11.Přestává se vyrábět a pěstovat,protože výroba doma je moc drahá a potraviny a výrobky se dovážejí z jiných zemí.
12.Kdo se dostal do pozice,kde může ze státního krást,většinou tak činí.Postižitelnost těchto zločinů je velmi malá.
13. Početí a výchova dětí je vnímáno jako obtěžující a dětí se rodí stále méně.
14.Léty osvědčené mechanizmy,chránící poctivé před podvodníky,náhle selhávají.
15.Veřejné funkce se stávají předmětem kořisti,zisku,udělují se za úplatky,a kdo je získal,chce z nich kořistit,aby se mu vložený úplatek několikanásobně vrátil.
16.Hodnoty..jako je čest,
smysl pro povinnost,zodpovědnost,nadšení pro práci,pro dobročinnost,zápal pro věci veřejné,jsou vysmívány a zesměšňovány.
17.Šíří se cynismus.
18.Šíří se plýtvání,nestřídmost,znevažování znalostí,dovednosti a poctivé práce.
19.Do země přichází velké množství cizinců.
20.Politikové nadbíhají iluzi,která si vynucuje zábavu a státní podpory chléb a hry
21.Občané stále na všechno nadávají.

Tolik Edward Gibbon v roce 1775 o pádu Říše Římské.
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Ocenění naší práce

Příspěvek od martin »

Jardo, výstižené, přesné. Ten nevděk (občas) mně taky stále udivuje. Prostě nejde se zavděčit všem. O to víc potěší ti co mají radost, že jsme jim pomohli.
JaroslavK
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 06. úno 2014 19:07:42

Re: Ocenění naší práce

Příspěvek od JaroslavK »

Uved jsem to jenom pro zajímavost, popravdě mi jsou názory podobných lidí ukradené. Nedavno jsem hovořil s náčelníkem Sokola ve Všetatech a poslouchá to taky. :)
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Ocenění naší práce

Příspěvek od martin »

Mně u tohohle tématu ještě vždycky nažhaví, když někdo přihodí, že bysme na "tohle" neměli od státu dostávat peníze. To už je pak zle :twisted: Jinak pro neznalé našeho zákulisí, nikdy jsme od státu nic nedostali. Výsledek našeho projektu je plně založen pouze na zdrojích, píli a času našich členů a příznivců. A občas nějakého toho sponzora.
iva

Re: Ocenění naší práce

Příspěvek od iva »

Dobrý den, chtěla bych Vám poděkovat, jak krásně máte zpracovaný Nový Knín a okolí.
Děkuju za sebe i za ty na pomníčku.
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Ocenění naší práce

Příspěvek od martin »

Ivo moc děkujeme, jsme rádi, že se Vám náš projekt líbí.
Odpovědět