Milčice okr.Nymburk

Chcete se na něco zeptat? Tohle je to správné místo!
Odpovědět
jarda.cu
Příspěvky: 1
Registrován: sob 01. bře 2014 20:28:19

Milčice okr.Nymburk

Příspěvek od jarda.cu »

proč není pomník v Milčicích veden jako pomník obětem války je zarostlí a nikoho to nezajímá osobně jsme k němu kdysi jako branci dávali věnce ale dnes nic a raději se nebude vyjadřovat jakou jsem dostal odpověď proč není jeho fotka v kronice Milčic
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Milčice okr.Nymburk

Příspěvek od martin »

- Pomník není zaveden do databáze CEVH proto, že si s velkou pravděpodobností nějaký úředník nesplnil zákonem mu danou povinnost vést evidenci těchto míst. Toto místo je evidentně válečným hrobem a jedná se jen o úřední pochybení a jsem si jist, že bude napraveno (http://www.vets.cz/vpm/mista/obec/5599-milcice/).
- Je-li ve špatném stavu, či má neudržované okolí je odpověď podobná, leč zde už zákon až tak nedbá na to aby byly památky v dobrém stavu. Kdyby však majitel (což je nejspíše obec) věděl, že na zaevidovaný pomník (tedy válečný hrob) může čerpat dotace pro jeho obnovu či údržbu, možná by daný úřad učinil oboje (zaevidoval a zažádal o dotaci)
- Že není o pomníku zmínka v kronice je divné, tyhle prvorepublikové jsou skoro vždy zmíněné v souvislosti s výstavbou či odhalením, proč o nich není zmínka po roce 90 celkem chápu, obec nemusela až tak dbát třeba na kronikáře a pak to dle toho může vypadat.
JaroslavK
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 06. úno 2014 19:07:42

Re: Milčice okr.Nymburk

Příspěvek od JaroslavK »

Pane Jardo funguje to tak že CEVH dá požadavek na kraj, kraj na ORP obec a ORP obec kontaktuje starostu. Jestliže je starosta normální, pomník nafoti a sepíše údaje. Potom vše pošle na adresu úředníka ORP, ten na kraj a kraj do CEVH. UFFF snad jsem to popsal dobře. Něco podobného jsem již řešil, obešel jsem starostu a kontaktoval úředníka CEVH, zde jsem se dozvěděl adresu ORP úřednika, pomník jsem nafotil, napsal jména a zaslal na adresu ORP úředníka. Trvalo to asi dva měsíce ale dnes pomník v CEVH je. Ve Vašem případě je ORP úředník asi paní Bc. Jaroslava Mejzrová. To co jsem popsal ale proběhlo někdy v roce 2006, takže starosta Milčic v roce 2006 na žádost ORP úředníka zřejmě nereagoval.
Zde naleznete kontakty ORP : http://www.valecnehroby.army.cz/htm/0_3_11.html

Jestliže bude nějaký problém , dejte vědět a já to pořešim. Jestliže se budete chtit angažovat v úklidu kolem pomníku, napište mi sem, dohodnem se a já vezmu děti, nářadí a přijedu Vám máknout.
Děkuji za Váš zájem Jaroslav Kotlaba
Odpovědět