pomník 1914-1918 Hybrálec u Jihlavy

Chcete se na něco zeptat? Tohle je to správné místo!
Tichi
Příspěvky: 3
Registrován: ned 26. srp 2012 20:09:27

pomník 1914-1918 Hybrálec u Jihlavy

Příspěvek od Tichi »

Zdravím,

nevím,kdo překládá jména z pamětních desek,ale byla by potřeba si trochu nastudovat kurent- novogotické písmo- možno nazvat i lidově švabach , aby to potom nedopadlo jako třeba v Hybrálci, kde Ripper je Kipper,Rinagel je Kinagel,Braterschovsky je Bralerssovsky, vermisst / na originálu je ostré s/ není vermikt!!! / znamená to nezvěstný/
je to ostuda.
Když něco dělám, tak to musím umět a když ne,tak jdu od toho.
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: pomník 1914-1918 Hybrálec u Jihlavy

Příspěvek od martin »

Milý/Milá Tichi, určitě se nic nestane, když už nám sem nic psát nebudete. Chápu, že umíte vše, založil/a jsem kupu projektů ohledně památek, určitě je k tomu i hodně webů, takže naše parta amatérů s pár desítkami tisíc dohledaných míst a pár stovkami tisíc jmen se Vám nemůže vyrovnat. Není vůbec Vaší vinou, že nedokážete přečíst nic o našem projektu. Třeba tu trapnou položku, že když je pomník obtížně čitelný, tak se alespoň snažíme a časem to třeba i opravíme, jako se to v posledních letech stalo jistě v desítkách případů.
Asi nechápete, že jsme si za ty roky zvykli, že poděkuje málokdo, pomocnou ruku podá málokdo, ale ústa si o nás otře každý druhý. Jasně půjdeme od toho, hnedle zítra, vždyť jsou všechny osoby už nalezené, pomníky zmapované, ......
Holt Vy to umíte lépe, dejte se do toho, hned zítra chci vidět Váš projekt, to se hnedle pozná znalec, co chybu nikdá neudělá, jména si domyslí, nebo je prostě přeskočí..........
Člověče, ani nevíte jak je mi Vás líto
jiri
Příspěvky: 1853
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: pomník 1914-1918 Hybrálec u Jihlavy

Příspěvek od jiri »

Vážený/á,
opraveno ........ a chtělo by se mi říct i "děkujeme za kontrolu", pokud by Vaše zpráva byla napsána v jiném duchu. Vše už zmínil Martin, jen dodávám, že příprava takového pomníku trvá minimálně půl hodiny a není třeba urážet lidi, kteří něco dělají ve svém volném čase místo psaní podobných útoků. Nechcete si pro anonynmní vykřičení svého vzteku raději najít jinou skupinu nebo web?
Tichi
Příspěvky: 3
Registrován: ned 26. srp 2012 20:09:27

Re: pomník 1914-1918 Hybrálec u Jihlavy

Příspěvek od Tichi »

zdravím,

no koukám,že jste se na mě sesypali jako sršni - ale myslím si,že by se vám taky nelíbylo mít na pomníku špatně napsené jméno.
Oni jsou už jsou sice mrtví a jejich potomci odsunutí - si možná říkáte - ale trochu spolupráce s odborníky by nebyla na škodu.
Pomník jsem v oriiginále neviděla,ale podle fotek,co jsou tu ,je to velmí dobře čitelné.

a a bych nebyla anomym jsem z Jihlavy Tichánková.
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: pomník 1914-1918 Hybrálec u Jihlavy

Příspěvek od martin »

Milá Tichi, proto (že jsem si opravdu nemyslel, že jste anonymní, to v internetu věru není nikdo) jsem také ve své odpovědi zvolil variantu s /a. Nemohl jsem si nevšimnout, že máte zaděláno na ban i na jiných webech. Je vidět, že se vyznáte. Tušíte vůbec na kolika památkách je nápis opravdu špatně vytesán? Kde jsou dokonce nesprávná celá jména (ne překlepy), kde jména chybí, apod.? Jestli jste odborník na švabach, máte mnoho hodin času, budeme rádi, když se k nám přidáte a s přepisy pomůžete, jinak laskavě mlčte! Je kupa lidí, jenž jsou vděční, že si na jejich předky mají možnost podívat alespoň takto na dálku, copak si myslíte, že sem mohou jezdit lidí z Izraele, Ruska, Rumunska a mnoha dalších zemí se každoročně poklonit památce svých předků?
Co přesně jste nepochopila na tom, že tento web data sbírá a koriguje podle dostupných informací? Co přesně Vám brání, když je vše tak jasné a čitelné to přepsat a poslat adminům?
A Vaše zmínka o anonymitě? To je jako co? Snad nějaká vtipná narážka, že nemůžete rozšifrovat naše jména? Dost si zakládáme na otevřenosti, takže opět stačí, hledat (http://www.vets.cz/182-clenska-zakladna ... mista-o-s/)
A snad závěrem, poznámky o sršních si nechte pro sebe, nemáte vůbec ponětí kolik stovek hodin stráví naši přispěvatelé, přepisovači, admini a další zařazováním, korigování, skládáním a ověřováním dat. Tušíte vůbec kolik je to času, peněz, cestování a přitom by to klidně mohl udělat stát (jenž vede pouze evidenci válečných hrobů, a to ještě zdaleka ne všech).
Takže až pocítíte potřebu sem zase něco napsat, tak buďte tak laskava a připojte odkazy na Vaše projekty, Vaše publikace, ať se poučíme. Poučovat, kritizovat, to umí kdekdo, ale podat pomocnou ruku, to už chce něco více, že?
Tedy se těším na spolupráci s Vámi, nebo pokoj od Vás.
Martin (jediný toho jména ve spolku a tedy užívající si tohoto stavu, normálně však Brynych, líný admin a redaktor Monumentu).
jiri
Příspěvky: 1853
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: pomník 1914-1918 Hybrálec u Jihlavy

Příspěvek od jiri »

Ano, paní Tichánková, sesypali jsme se na Vás jako sršni, ale Vy jste si začala tím, že jste nás všechny a naši práci urazila.

Pokud víte o nějakém odborníkovi, který by měl chuť a čas s námi spolupracovat, je vítán.

P.S. Když si po sobě přečtete Váš druhý příspěvek, i ten je plný chyb ;) , takže navrhuji začít u sebe :lol:
fanda
Člen spolku
Příspěvky: 248
Registrován: ned 08. led 2012 21:39:23
Bydliště: Havlíčkův Brod/Horní Cerekev
Kontaktovat uživatele:

Re: pomník 1914-1918 Hybrálec u Jihlavy

Příspěvek od fanda »

Vážená paní Tichánková. Ten pomník v Hybrálci jsem zpracovával já a jsem pod tím podepsán. Text jsem četl z fotografií autora a skutečně švabach neovládám, ale snažím se. Děkuji, že jste se ozvala a pokud si do Hybrálce odskočíte, uděláte mi lepší fotky a pošlete na mou adresu jedlickaf@seznam.cz, rád vše uvedu na pravou míru. Tolik k této věci. Trochu k Vašemu dopisu. Dovolím si jej zde přetisknout:
"no koukám,že jste se na mě sesypali jako sršni - ale myslím si,že by se vám taky nelíbylo mít na pomníku špatně napsené jméno.
Oni jsou už jsou sice mrtví a jejich potomci odsunutí - si možná říkáte - ale trochu spolupráce s odborníky by nebyla na škodu.
Pomník jsem v oriiginále neviděla,ale podle fotek,co jsou tu ,je to velmí dobře čitelné."
No a mé poznámky - švabach by Vám šel, ale s češtinou je to horší:
- ve slově nelíbilo se píše měké "i" po "b"
- slovo "napsané" se opravdu nepíše "napsené" (ale slovní hříčka se Vám docela povredla, budu si ji pamatovat)
- ve slově "oriiginále" máte jedno "i" zbytečné
- za čárkou po slovech "myslím si", "neviděla" se dělá mezerníkem odrážka, stejně jako za následující "fotek,"
- naopak, před čárkou "tu ," je třeba mezeru vymazat a udělat jí hned za čárkou
- ve slově "velmi" se píše krátké "i"
No vidíte, když spočítáme Vaše chyby v češtině, bude jich možná stejně jako v pro mě neznámém švabachu. Takže, raději trochu rozvahy, chyby jsem způsobil, nápravu rád provedu, když se budete méně rozčilovat a více rozvažovat.
Myslím, že pro tento web jsem od letošního února provedl dost - "přepracoval = tzv. překlopil" jsem cca 2600 pietních míst; nově zpracoval cca 350 pietních míst; najezdil jsem (na své náklady) cca 400 km. Zdá se Vám to málo? Nám ne, tak po nás neplivejte vzteklou slinou.
S přáním hezkého dne Ing. František Jedlička
jiri
Příspěvky: 1853
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: pomník 1914-1918 Hybrálec u Jihlavy

Příspěvek od jiri »

Díky Františkovi pomník přefocen a texty opraveny
http://www.vets.cz/vpm/2377-pomnik-obet ... tove-valky
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: pomník 1914-1918 Hybrálec u Jihlavy

Příspěvek od martin »

dobrá práce, velké díky za ní, teď už snad jen ta pomocná ruka od paní Tichánkové a odkaz na její projekty....
Tichi
Příspěvky: 3
Registrován: ned 26. srp 2012 20:09:27

Re: pomník 1914-1918 Hybrálec u Jihlavy

Příspěvek od Tichi »

co pořád mluvíte o projektech? Já jsem vás chtěla upozornit na chyby a vy to pořád nemůžete překousnout.To se takhle chováte ke každému??
Dobrá, opravili jste mi chyby,ale to jen proto,abyste mi dali sežrat tu moji drzost vám něco psát.

No a ještě byste se měli podívat do Jihlavy na památník zemřelých Němců 1939-1945.
Tam jsou sice jména napsána česky, ale některá jsou i opsána špatně a s česko-německým citátem je to stejné.

Snad jsem vás na to upozornila slušně a jemně.

ps.
Waldhof je Zborná,

a prosím o korekturu - snad jsem to zvládla .....

Zdravím z hybráleckého hřbitova
Odpovědět