Dotaz

Chcete se na něco zeptat? Tohle je to správné místo!
Bludička

Dotaz

Příspěvek od Bludička »

Dobrý den.Mám dotaz. Při rozcestí U tří jedlí na Danielově cestě mezi Horskou Kvildou a Zhůřím na Šumavě má pomníček poručík Jiří Musil s rokem úmrtí 1959.Nevíte někdo,proč a jak poručík Musil zemřel? Na internetu jsem nenašla žádnou zmínku,ani ve Vojenství.Děkuji
jirka

Re: Dotaz

Příspěvek od jirka »

Zajímavé jak se Váš dotaz slovo od slova shoduje s tím na http://www.vets.estranky.cz vzneseným ovšem o dost dříve 11.12.2010. Až v závěru trochu upraveným.... Tak co jste se dozvěděla. Ani v Kašperkách, kam místo katastrálně spadá, o tom nic nevědí, Doktor Horpeniak mne odkázal na vojenské pány a ti samozřejmě mlčí jak hrob. Ti utajují všecko. Hodně zdaru.
jiri
Příspěvky: 1853
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Dotaz

Příspěvek od jiri »

já jsem tento pomník nafotil, při své poslední cestě Šumavou
http://www.vets.cz/vpm/mista/obec/436-horska-kvilda/

...podle map Beta 1188 to místo spadá spíš pod Horskou Kvildu ..místa v lese se špatně určují, takže to máme možná špatně umístěné... mohl byste mi prosím napsat podle čeho jste místo určil?

jinak jsem taky zkoušel hledat nějaké info, zbývá asi jen vojenský archiv
Josse
Člen spolku
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 08. dub 2010 20:13:30

Re: Dotaz

Příspěvek od Josse »

Možná by nebylo od věci vyzkoušet i Ústav pro studium totalitních režimů, podle mě je to sice institut na nic :twisted: , ale třeba z nich nějaká informace vypadne.
http://www.ustrcr.cz/
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Dotaz

Příspěvek od martin »

V případě, že by se jednalo o pohraničníka, nemusí být na škodu i některý Klub čského pohraničí.
martinhokr
Příspěvky: 2
Registrován: pát 19. říj 2012 15:09:06

Re: Dotaz

Příspěvek od martinhokr »

zdravím, tak poručík Musil sloužil jako voják z povolání na Zhůří a umrzl po cestě z hospody z Horské Kvildy.
jiri
Příspěvky: 1853
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Dotaz

Příspěvek od jiri »

hmm, tak to je zvláštní příběh, vzhledem k tomu, že jsem ten pomník nafotil, taky jsem pátral, ale byl jste úspěšnější :-)
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Dotaz

Příspěvek od martin »

ovšem čistě technicky z pohledu spolku je to stále VPM, protože v rámci inventury se bere vše a příběhy jsou více než vhodný doplněk pro výklad celkových počtů, ono bude vůbec zajímavé u pohraničníků i vojáků základní služby nakonec zjistit, že tolik jich zahynulo při výkonu služby a tolik "jen" v průběhu služby
jiri
Příspěvky: 1853
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Dotaz

Příspěvek od jiri »

předpokládáme, že vzhledem k rodině, tento příběh k pomníku psát nebudeme - jinak VPM samozřejmě
martinhokr
Příspěvky: 2
Registrován: pát 19. říj 2012 15:09:06

Re: Dotaz

Příspěvek od martinhokr »

Bydlím na Horské Kvildě, tak proto to vím :-) Z hospody U Krámu ( je tam dodnes ), chodili vojáci právě touhle zkratkou do kasáren na Zhůří. Tuším, že Vás tato informace příliš nepotěšila a čekali jste dobrodružnější příběh.
Odpovědět