okres Olomouc

Vaše tipy na vojenská pietní místa.
Odpovědět
Roverstein
Člen spolku
Příspěvky: 214
Registrován: sob 04. úno 2012 19:47:51

okres Olomouc

Příspěvek od Roverstein »

okres Olomouc
Roverstein
Člen spolku
Příspěvky: 214
Registrován: sob 04. úno 2012 19:47:51

Bouzov

Příspěvek od Roverstein »

Na hřbitově hrob čs. legionáře:
Stanislav Němeček (1896 – 1975)
Zdroj: Trávníček Fr.: (ne)Zapomenutí legionářští "bráškové" Kloboucko. Spolek vojenské historie Valtice, 2018.
Pavla
Člen spolku
Příspěvky: 4
Registrován: sob 08. pro 2018 9:55:10

Re: Bouzov

Příspěvek od Pavla »

Roverstein píše: pon 24. čer 2019 6:04:29 Na hřbitově hrob čs. legionáře:
Stanislav Němeček (1896 – 1975)
Zdroj: Trávníček Fr.: (ne)Zapomenutí legionářští "bráškové" Kloboucko. Spolek vojenské historie Valtice, 2018.
Vloženo. Podívejte se někdo, prosím, jestli sem patří tohle info, ev. doplňte, pokud je to vhodné.
http://www.vuapraha.cz/soldier/18331909
Roverstein
Člen spolku
Příspěvky: 214
Registrován: sob 04. úno 2012 19:47:51

Re: okres Olomouc

Příspěvek od Roverstein »

Ano, vztahuje se to k tomuto muži. Správné datum narození je květen 1896. Prosím vložte k VPM i ten odkaz - citaci na literaturu.
Pavla
Člen spolku
Příspěvky: 4
Registrován: sob 08. pro 2018 9:55:10

Re: okres Olomouc

Příspěvek od Pavla »

Roverstein píše: čtv 05. bře 2020 6:37:11 Ano, vztahuje se to k tomuto muži. Správné datum narození je květen 1896. Prosím vložte k VPM i ten odkaz - citaci na literaturu.
OK, hotovo.
fanda
Člen spolku
Příspěvky: 248
Registrován: ned 08. led 2012 21:39:23
Bydliště: Havlíčkův Brod/Horní Cerekev
Kontaktovat uživatele:

Re: okres Olomouc

Příspěvek od fanda »

Vážení přispěvatelé do databáze VPM.
Měl jsem předsevzetí, že se pokusím k 75. výročí osvobození vlasti dokončit revizi všech VPM v naší databázi alespoň v krajích Čech, protože jsem viděl, že občas u některých z nich chybí číslo z evidence VH zastřešované MO, jak užíváme zkratku CEVH. Teprve při práci jsem zjistil, jak jsem byl naivní, když jsem se domníval, že těch chybějících čísel je jen pár. V této chvíli mám dokončeny kraje Vysočina, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Středočeský, pracuji na Královéhradeckém. Pak mám v plánu Liberecký a Pardubický a pak Moravské. Na Prahu si zatím netrofám. Ani si nedovolím odhadnout počet doplňovaných ID z CEVH, ale bylo jich hodně stovek. Podle fotek to dokládá, že naše práce byla pro jejich zaevidování dokladem a to nejen staré vklady, ale i mnohé zcela nedávné, takže můžete být hrdí na to, že jste přispěli k probuzení některých úředníků. Jejich kvalitu poznáte podle toho, kde se už probrali, tam je začíslováno skoro vše, ale jsou i tací,co se neprobrali dosud, tam to čeká na někoho, kdo si uvědomí, že to je jeho povinnost.
Mám nabídku. Vše, co jsem kontroloval nebylo jen abych doplnil ID, ale abych objevil i to, co mají v CEVH a nemáme my. Mohu vás ujistit, že i těchto "bílých míst" máme ještě hodně. Někomu jsem již podklady poslal a vidím, že třeba Marek už se do toho dal. Takže vlastně i ty moje seznamy začaly zastarávat. Proto píši tuto nabídku: kdo má chuť zlikvidovat některá bílá místa nezmapovaných VPM, nemusí dělat to, co jsem již udělal a pracně to hledat v databázích, pokud se bude chystat na nějakou cestu a potká obec, kde stojí nezmapovaný pomník. Stačí se mi ozvat a já mu pošlu textový soubor ve Wordu. Mám tedy zatím 6 vyjmenovaných krajů, seřazeno po okresech a v nich pod obcí odkaz (link) na stránky CEVH, kde se dozvíte vše o daném VH. Můj mail je jedlickaf&seznam.cz
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: okres Olomouc

Příspěvek od martin »

Databáze CEVH, stejně např. jako seznamy osob v archivech vzniká postupně. Pokud někdo vloží vpm do naší databáze např. v roce 2005 a místo je zavedeno do CEVH až např. v roce 2010 (třeba i na základě našich dat, což se opravud děje) je celkem logické, že se může stát, že u nás CEVH číslo není. To je předpokládám většině jasné. Je jistě vítanou činnost, zvláště v dnešní době (tohle je zcela bez ironie, kdo ví o čem mluvím vidí jak moc je zrovna dnes naše práce vzácná a jedinečná) pokud se budou čísla zpětně doplňována. Např. já "svoje" věci sám od sebe zpětně nekontroluju. Pouze když mám nějaký doplněk apod. tak se podívám zda se na CEVH něco nezměnilo.
Odpovědět