Doplněné VPM z Tipů

Vaše tipy na vojenská pietní místa.
fanda
Člen spolku
Příspěvky: 248
Registrován: ned 08. led 2012 21:39:23
Bydliště: Havlíčkův Brod/Horní Cerekev
Kontaktovat uživatele:

Re: Doplněné VPM z Tipů

Příspěvek od fanda »

Otevírám diskuzi na téma: CO S NAŠIMI TIPY NA VPM.
Jde o to, že od letošního přeorání webu CEVH naše tipy nemají žádnou odezvu. Když kliknu na to, co jsme někteří pracně vkládali, že to není dosud na našich stránkách, objeví se mi hláška "stránka nebyla nalezena". Takže je ten odkaz s nulovou informační hodnotou. Pak jsou dvě možnosti:
1. To, co bylo dříve vloženo (odkaz) dosud na našich stránkách chybí - to bude bohužel většina těch nedosažitelných odkazů.
2. Už to někdo vyfotil a vložil, ale odkaz nikdo nesmazal.
Mám dvě možnosti:
1. Zanadávat si, co to je za blbý odkaz a pustit to z hlavy (jsem ale zmaten, proč to na našich, jinak korektních stránkách straší, když to má nulovou informaci - tedy mohu si něco pomyslet, že by to smetí mělo být vymazáno, aby nám nedělalo ostudu).
2. Otevřít si portál CEVH, najít tu obec, kde jsem na daný odkaz klikal, ověřit, zda to, co najdu, již máme nebo ne na našich stránkách, no a potom, až pojedu kolem, to vyfotit a dát ke zveřejnění.
Jaké návrhy mám k této rozvaze?
1. Nechat to být - to doporučuji nejméně, protože neinformovaná osoba získá nesprávný dojem o tom, že nejsme pořádní, když tam máme "smetí".
2. Smazat všechny odkazy, ponechat jen obce - taky se mi to moc nelíbí, protože pokud pak někdo neudělá kontrolu v duch bodu dva předchozího odstavce, opět to může vést k nesprávným závěrům.
3. Všechna vymazat - za tuto variantu bych se stavil. Můžu to navrhovat, protože většinu tipů jsem vkládal právě já.
Takže prosím o vaše vyjádření - a požádejte i kolegy, aby se, zcela mimořádně, na diskuzi podívali i ti, kdo sem vůbec nechodí.
jiri
Příspěvky: 1853
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Doplněné VPM z Tipů

Příspěvek od jiri »

Už když tato sekce vznikla a začalo se to plnit věci z CEVH se mi to moc nezdálo, protože i naplnit to je sice hodně pracné, ale pak kontrolovat co je aktuální a co ne, je ještě pracnější.
Za tu dobu co to existuje mi ještě žádný vkladač nenapsal - smaž to z tipů, ten vložený pomník je odtamtud. A myslím, že nikdo ze schvalovatelů nemá čas na to, aby to tu ještě při každém schváleném VPM kontroloval.
Rozhodně jsem za to smazat ty tipy z CEVH - jak píše František, linky stejně nefungují.
Co se týče ostatních obcí a tipů - je mi to celkem jedno, spíš ať se vyjádří Ti co to využívají (pokud vůbec někdo). Když byla ta diskuze před lety - pár lidí tvrdilo, že se na to koukají. (pak to ale musí někdo i zkontrolovat).
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Doplněné VPM z Tipů

Příspěvek od martin »

V případě, že by se to mazalo, předpokládám odkaz po odkazu (bez kontroly jestli už to v databázi máme), tak bych alespoň udělal seznam kolik vpm by v které obci mělo být, to je taky vodítko, jestli tam něoc hledat či ne.
Jinak proti odmazání v zásadě nic nemám. To je bohužel výsledek posunů v databázích (ty poničené linky na cizí web).
Roverstein
Člen spolku
Příspěvky: 214
Registrován: sob 04. úno 2012 19:47:51

Re: Doplněné VPM z Tipů

Příspěvek od Roverstein »

Kdysi jsem to používal pro okres Šumperk. Potíž byla, že jsem to pak sám nemohl smazat, když už to bylo uveřejněno. Asi ve dvou případech jsem napsal Františkovi, aby to smazal, nejméně jednou mne na to sám upozornil. Jako kontrola před startem do obce to nebylo špatné, ale to následné mazání bylo nepohodlné. Nyní se vždy před cestou do obce dívám na více zdrojů a tak to asi dělají i jiní badatelé. Je to lepší i kvůli aktuálnosti.
jiri
Příspěvky: 1853
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Doplněné VPM z Tipů

Příspěvek od jiri »

u mazání je problém s právy na adminování - ale pokud mi pošlete link na vlákno, rád to neaktuální smažu, když bude třeba
ale omlouvám se nemám už kapacitu na to to kontrolovat - co se má smazat
mám fůru restů s doplňky k VPM a s vložením nových
poslední dobou je takový nárůst nových VPM, že s bídou stačím schvalovat
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Doplněné VPM z Tipů

Příspěvek od martin »

Tak co tedy smazat vše, ale necht jen informaci o tom, kolik by v které obci podle CEVH mělo být vh?
Stejně i tahle informace je zastaralá, CEVH se taky doplňuje průběžně, ale podle mně je to vodítko. Kouknu kolik kde má být kousků, kouknu k nám, vidím, máme méně a je šance něco najít ;)
petr
Člen spolku
Příspěvky: 482
Registrován: ned 28. bře 2010 12:03:53
Bydliště: Hrušky (Břeclav)

Re: Doplněné VPM z Tipů

Příspěvek od petr »

Smazat vše.

Když už někam jedu cíleně tak se podívám co máme a co je v CEVH, ale stejně hodně lidí fotí tak, že se na dovolené někam dostane a vyfotí na co cestou narazí.
Vladimír
Člen spolku
Příspěvky: 792
Registrován: pon 12. dub 2010 21:03:33

Re: Doplněné VPM z Tipů

Příspěvek od Vladimír »

Smazat vše, shoda s Petrem.
fanda
Člen spolku
Příspěvky: 248
Registrován: ned 08. led 2012 21:39:23
Bydliště: Havlíčkův Brod/Horní Cerekev
Kontaktovat uživatele:

Re: Doplněné VPM z Tipů

Příspěvek od fanda »

No a aby toho nebylo málo, tak máme další problém s vyhledáváním již vložených VPM. Právě jsem zjistil, že hoši co dělali rekonstrukci na portálu CEVH, vymazali všechny nuly na začátku číselné řady, tedy např.: tam, kde my máme jejich evidenční číslo (staré CZE-7212-01111), mají oni teď (nové CZE7212-1111). Ta chybějící mezera mezi CZE a číslem by nevadila, ale ta chybějící nula je v pytli, vyhledávání to nenajde. Tedy nejen, že mají přehozená písmena E a N u GPS souřadnic, ale ještě tohle, to jsou fakt rány pod pás. To GPS jsem již panu Vetrákovi psal asi na začátku léta, byl z toho sám zoufalý, ale viditelně se nic k nápravě neděje. Má smysl mu psát tohle další? Jim to může být fuk, ale když dělám medailony hrdinům, nestačím žasnout, jak mi to přidělává práci.
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Doplněné VPM z Tipů

Příspěvek od martin »

Obávám se. že tyhle IT věci oni moc neovlivní. Prostě co prográmátor to nápad, jestli zmizela jen ta nula, tak by se to dalo univerálně zapamatovat a hledat bez toho, i když souhlas, to je pakárna.
Obávám se, že jestli se změni zákon o vh, což už Stehlík oznámil, tak se klidně může změnit struktura celého čísla a bude úplně vymalováno.
Je to jen potvrzení, že na cizí databáze se prostě nedá spolehnout.
Odpovědět