Rozpracovaná VPM

Vše okolo zpracování VPM.
jiri
Příspěvky: 1853
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Rozpracovaná VPM

Příspěvek od jiri »

Vladimír píše:Nafocený ho mám taky, ale kdy vše přepíšu, ví Bůh...
tak už ani nezačínej :-), už to mám skoro celý přepsaný ;)
Vladimír
Člen spolku
Příspěvky: 792
Registrován: pon 12. dub 2010 21:03:33

Re: Rozpracovaná VPM

Příspěvek od Vladimír »

jiri píše:
Vladimír píše:Nafocený ho mám taky, ale kdy vše přepíšu, ví Bůh...
tak už ani nezačínej :-), už to mám skoro celý přepsaný ;)
OK, pouze případně něco doplním.
Stalin
Příspěvky: 36
Registrován: úte 13. dub 2010 20:42:48

Re: Rozpracovaná VPM

Příspěvek od Stalin »

jiri píše:
Stalin píše:Brno, Ostravice (FM), Markvartice (JI), Olšany (JI), Stará Říše (JI), Prostějov, Vladislav (TR)
trochu to přibliž - Brno je dost široký pojem ....btw - kdo je to Stalin? :D

Brno -Chrlice (Holásky) - pomník Šrom, deska Kruml
Brno - Veveří - deska v práv. fakultě

Ještě mám v plánu nafotit hroby Mauera a Kučery na centrálce a hrob Šroma v Tuřanech. Tam je u kostela ještě kaple se jmény padlých z 1svv, ale není běžně přístupná. Ale i na tom se už pracuje ;)
petr
Člen spolku
Příspěvky: 482
Registrován: ned 28. bře 2010 12:03:53
Bydliště: Hrušky (Břeclav)

Re: Rozpracovaná VPM

Příspěvek od petr »

Stalin píše:
Ještě mám v plánu nafotit hroby Mauera a Kučery na centrálce ;)
TO jmenovče, pokud chceš fotit centrální hřbitov tak prosím kousek vedle kousku, ať to nevypadá tak jak to vypadá, kdy Ivo nahoře odfotil jen co mu padlo do oka. Jinak vojenskou část mám nafocenou komplet, otázkou je kdy ty tisíce budou přepsané. Každopádně fotky 1. sv myslím sekce 66 už Roman má, během pár dnů doopravuju i seznam jmen, takže do toho se nepouštěj. Kdyby ses moc nudil, tak klidně vleť na ty němce, pár set fotek od tud sice mám, ale v nejbližší době se na jejich přepis necítím.
Stalin
Příspěvky: 36
Registrován: úte 13. dub 2010 20:42:48

Re: Rozpracovaná VPM

Příspěvek od Stalin »

petr píše:
Stalin píše:
Ještě mám v plánu nafotit hroby Mauera a Kučery na centrálce ;)
TO jmenovče, pokud chceš fotit centrální hřbitov tak prosím kousek vedle kousku, ať to nevypadá tak jak to vypadá, kdy Ivo nahoře odfotil jen co mu padlo do oka. Jinak vojenskou část mám nafocenou komplet, otázkou je kdy ty tisíce budou přepsané. Každopádně fotky 1. sv myslím sekce 66 už Roman má, během pár dnů doopravuju i seznam jmen, takže do toho se nepouštěj. Kdyby ses moc nudil, tak klidně vleť na ty němce, pár set fotek od tud sice mám, ale v nejbližší době se na jejich přepis necítím.
Jdu cíleně po těchto dvou hrobech. Oba jsou v civilní části hřbitova, u Pavla Mauera (padlý z Iráku) přesně vím kde, ale Otmara Kučeru (poslední velitel 313. sqn) musím ještě dohledat. Do vojenské sekce jsem se nepouštěl, domnívaje se, že už ji určitě někdo nafocenou máte. Ještě mne napadá hrob Sinkuleho (taky v civilní části), bývalého to rakousko-uherského velitele ponorky. Obecně by se v civilních odděleních daly určitě najít kvanta zajímavých věcí, ale je to tak na víkendovej vandr ;) ale kde má člověk brát ten čas :roll: manželka pláče, pes mne nepoznává, motocykl zarůstá lišejníkem, pavučiny pozvolna zahalují mou štamgastskou židli v nálevně... ...je to běs, je to běs.
Jinak nuda v dohledné době nehrozí (opravujeme koupený dům), tak co se týče Němců bych nerad sliboval něco, co bych nedokázal splnit. Už tak jsem musel omezit pomoc Romanovi s přepisováním Hrabyně :( což je mi líto. A jemu určitě taky :lol:
petr
Člen spolku
Příspěvky: 482
Registrován: ned 28. bře 2010 12:03:53
Bydliště: Hrušky (Břeclav)

Re: Rozpracovaná VPM

Příspěvek od petr »

Petře nikdo neříká, že musíš nafotit celý hřbitov, ber to jen sekci po sekci :-).
Fakt v tom je potom chaos, mám rozpracovanou 1. sv a musím kontrolovat co tam už je a co není (myslím tím vojenskou sekci), do civilní jsem se raději nepouštěl mám čas od času v Brně jen pár hodin tak dělám souvislé celky.
Hned za krematoriem je taky nějaký novodobý veterán, ideální je takové hroby hledat na Dušičky, armáda tam dává věnce s trikolorou, na druhou stranu je zas někdy třeba kvůli focení věnce odsunout a to zase smrdí obviněním z krádeže, což v Brně není řídký jev. Hrob Singuleho mám vyfocený těsně po odhalení, ale ve špatné kvalitě.
Takže jestli můžu poprosit, opravdu sekci po sekci. Raději ať to trvá pár let než procházet desítky stránek VPMek z centrálního a hledat zda to tam je nebo není.
jiri
Příspěvky: 1853
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Rozpracovaná VPM

Příspěvek od jiri »

jiri píše:Mám rozdělaný Chodovský hřbitov - ústřední pomník a fůra hrobů rudoarmějců
Chodov je dodělaný - je na webu
jiri
Příspěvky: 1853
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Rozpracovaná VPM

Příspěvek od jiri »

Dotaz od pí Lenkové - byl někdo z našich členů teď na zájezdu v Anglii, a bude z tohoto zájezdu zpracovávat nějaká VPM.
Jinak připomínám celkem dávné poslední rozhodnutí spolku - zahraniční VPm budeme klasickým způsobem - tj. s přepisem textu a polisem místa zpracovávat pouze pro VPM, která se přímo týkají Čechů a nebo Slováků. U těch ostatních dáme jen fotky do galerie pod příslušnou zemi.
Vladimír
Člen spolku
Příspěvky: 792
Registrován: pon 12. dub 2010 21:03:33

Re: Rozpracovaná VPM

Příspěvek od Vladimír »

V Anglii jsme byli vloni, VPMka snad někdy pošlu. Co se týče našich vojáků, tak nemám asi nic.
Stalin
Příspěvky: 36
Registrován: úte 13. dub 2010 20:42:48

Re: Rozpracovaná VPM

Příspěvek od Stalin »

okr. Brno – venkov: Čebín, Chudčice, Rosice, Říčany, Šumice, Veverská Bitýška
okr. Chrudim: České Lhotice – Hradiště
okr. Kroměříž: Kroměříž – Hradisko
okr. Olomouc: Těšetice – Vojnice
okr. Prostějov: Mořice, Vrchoslavice
okr. Přerov: Kojetín, Křenovice, Stříbrnice
okr. Ústí n. Orlicí: Leština
okr. Vsetín: Kateřinice, Kelč, Loučka
okr. Zlín: Kašava, Lukov
okr. Znojmo: Podhradí
Odpovědět