Je to VPM?

Vše okolo zpracování VPM.
Odpovědět
Marek
Člen spolku
Příspěvky: 188
Registrován: pát 06. říj 2017 9:30:09

Re: Je to VPM?

Příspěvek od Marek »

Děkuji za pomoc pri identifikaci vojáka, Františku. Tzn. následně vložím.
Vladimír
Člen spolku
Příspěvky: 792
Registrován: pon 12. dub 2010 21:03:33

Re: Je to VPM?

Příspěvek od Vladimír »

Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Je to VPM?

Příspěvek od martin »

Pokud jsou jasná data, že tam ostatky jsou, což tady je, je to normální nedohledaný hrob, takových míst máme víc.
jiri
Příspěvky: 1853
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Je to VPM?

Příspěvek od jiri »

Podobné věci vkládá Arno - třeba zde - https://www.vets.cz/vpm/mista/obec/3025-cvikov/
3kpt
Člen spolku
Příspěvky: 55
Registrován: pon 19. led 2015 9:34:36

Re: Je to VPM?

Příspěvek od 3kpt »

Vkládám je, protože tam stále jsou. Jednou jsem odchytil hrobníka a ptal jsem se. No a buď se místo zarovná, což jsou, alespoň tady v pohraničí, ty velký prázdný plochy na hřbitovech a nebo ke starému obyvateli příjdou noví nájemníci. Vymění se kámen, nebo se zbrousí původní, nebo jen překryje novou deskou a nebo taky jen otočí. Což vše v databázi máme. I v tom Cvikově. A jak se to dřív dělalo se zrušením hřbitova, co si budeme vyprávět. Pamatuju jako kluk, někdy kolem 1969, se vedl teplovod zkrz bývalý hřbitov a kosti se válely všude kolem. Dostal jsem taky info, že kde se za minulého režimu rušil starý (původně) německý hřbitov, tak se mohl přihlásit kdo chtěl o přemístění a zbytek tam zůstal. Jen kde se dělalo na základech zástavby, tak to šlo pryč. Dnes už by tenhle styl asi neprošel.
Vladimír
Člen spolku
Příspěvky: 792
Registrován: pon 12. dub 2010 21:03:33

Re: Je to VPM?

Příspěvek od Vladimír »

3kpt píše: pát 22. úno 2019 2:43:40 Vkládám je, protože tam stále jsou. Jednou jsem odchytil hrobníka a ptal jsem se. No a buď se místo zarovná, což jsou, alespoň tady v pohraničí, ty velký prázdný plochy na hřbitovech a nebo ke starému obyvateli příjdou noví nájemníci. Vymění se kámen, nebo se zbrousí původní, nebo jen překryje novou deskou a nebo taky jen otočí. Což vše v databázi máme. I v tom Cvikově. A jak se to dřív dělalo se zrušením hřbitova, co si budeme vyprávět. Pamatuju jako kluk, někdy kolem 1969, se vedl teplovod zkrz bývalý hřbitov a kosti se válely všude kolem. Dostal jsem taky info, že kde se za minulého režimu rušil starý (původně) německý hřbitov, tak se mohl přihlásit kdo chtěl o přemístění a zbytek tam zůstal. Jen kde se dělalo na základech zástavby, tak to šlo pryč. Dnes už by tenhle styl asi neprošel.
Děkuji za vysvětlení ;)
petr
Člen spolku
Příspěvky: 482
Registrován: ned 28. bře 2010 12:03:53
Bydliště: Hrušky (Břeclav)

Re: Je to VPM?

Příspěvek od petr »

Jen drobná poznámka: Hustopeče, nejsou okresní město: vloženo VPM v okresním městě Hustopeče (Havlíčkova) (vloženo někdy v polovině týdne)
jiri
Příspěvky: 1853
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Je to VPM?

Příspěvek od jiri »

moje chyba,omlouvám se, asi moc slivovice po ránu - stránku Aktuálně dělám já (a o víkendech Martin, podle mé přípravy) - příště stačí napsat mail :-)
díky za kontrolu
Vladimír
Člen spolku
Příspěvky: 792
Registrován: pon 12. dub 2010 21:03:33

Re: Je to VPM?

Příspěvek od Vladimír »

Je pd zahraničního prezidenta (jako vrch. velitele tamních ozbr. sil) VPM?
jiri
Příspěvky: 1853
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Je to VPM?

Příspěvek od jiri »

Za mě ne - pokud to není voják nebo nějaký odbojář.
Odpovědět