Je to VPM?

Vše okolo zpracování VPM.
Odpovědět
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Je to VPM?

Příspěvek od martin »

Sice to ještě nestojí, ale bude to zajímavý luštitelský oříšek. Nový pomník válečným veteránům v Ostravě nebude "vojenskou záležitostí".
Já i přes taková tvrzení bych byl za vložení (až vznikne) jako normální vpm.
nebude vh.jpg
nebude vh.jpg (100.89 KiB) Zobrazeno 8077 x
jiri
Příspěvky: 1851
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Je to VPM?

Příspěvek od jiri »

za mě určitě - my neřešíme jestli je to VH nebo jestli to bylo dle legislativy

zrovna nedávno jsem paní z příbramské ORP posílal tip na jeden nový pomník a odpověď mě pobavila:
díky za to, to že je to u vás je fajn, ale já o něm jako nevím, protože nebyl zřízen podle pravidel, předpisů a povolení MO :-)

takž viz výše - my můžeme vyfotit a vložit cokoliv :-)
jiri
Příspěvky: 1851
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Je to VPM?

Příspěvek od jiri »

to je jako s tímto pomníkem - byl zřízen po stavbě barrandovského mostu, po vzniku CEVH byl tam i zaregistrovaný
pak z něj ale bezdomáči a magneti pořád kradli tu desku (dokonce i plastvou) - tak je momentálně vyjmutý i CEVH a není tam dále evidovaný
u nás zůstává - https://www.vets.cz/vpm/3148-pomnik-obe ... tove-valky

smutné je na tom to, že jak se píše v poznámce:
Deska nahrazuje pomníčky, které byly odstraněny při stavbě Barrandovského mostu a silnice vedoucí směrem na Plzeň.

a teď už neexistuje ani ta :-(
Uživatelský avatar
Jan
Člen spolku
Příspěvky: 648
Registrován: stř 24. bře 2010 17:39:12
Bydliště: Na okraji Prahy

Re: Je to VPM?

Příspěvek od Jan »

jiri píše: stř 27. led 2021 17:01:42 to je jako s tímto pomníkem - byl zřízen po stavbě barrandovského mostu,
u nás zůstává - https://www.vets.cz/vpm/3148-pomnik-obe ... tove-valky
smutné je na tom to, že jak se píše v poznámce:
Deska nahrazuje pomníčky, které byly odstraněny při stavbě Barrandovského mostu a silnice vedoucí směrem na Plzeň.
a teď už neexistuje ani ta :-(
No a co ho takhle obnovit?
Třeba partyzánsky nebo oficiálně? Budou volby ,bude nové předsednictvo, mohli by jako v politice něco slíbit. A pak na rozdíl od politiky-plnit! :-)
jiri
Příspěvky: 1851
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Je to VPM?

Příspěvek od jiri »

ale on tam je - fyzicky, jen není už v CEVH a nemá desku, kterou už 3x ukradli
Vladimír
Člen spolku
Příspěvky: 792
Registrován: pon 12. dub 2010 21:03:33

Re: Je to VPM?

Příspěvek od Vladimír »

Jan píše: stř 27. led 2021 17:34:53
jiri píše: stř 27. led 2021 17:01:42 to je jako s tímto pomníkem - byl zřízen po stavbě barrandovského mostu,
u nás zůstává - https://www.vets.cz/vpm/3148-pomnik-obe ... tove-valky
smutné je na tom to, že jak se píše v poznámce:
Deska nahrazuje pomníčky, které byly odstraněny při stavbě Barrandovského mostu a silnice vedoucí směrem na Plzeň.
a teď už neexistuje ani ta :-(
No a co ho takhle obnovit?
Třeba partyzánsky nebo oficiálně? Budou volby ,bude nové předsednictvo, mohli by jako v politice něco slíbit. A pak na rozdíl od politiky-plnit! :-)
Podívej se jak deska se jmény na pomníku vypadala, kde se nachází a pak přemýšlej o obnově! Ale jestli máš ve štruzoku pár desítek tisíc navíc na desku, kterou si někdo počtvrté odnese, jdi do toho! Seženu Ti i cenovou nabídku. Navíc pravděpodobně všechny oběti jsou nově uvedeny na deskách u pomníku na Zlíchově, který není na tak opuštěném místě. ÚMČ Prahy 5 dává do obnovy VH docela slušné peníze i díky Vladimírem Joudou dříve perfektně vedené evidenci...
Vladimír
Člen spolku
Příspěvky: 792
Registrován: pon 12. dub 2010 21:03:33

Re: Je to VPM?

Příspěvek od Vladimír »

jiri píše: stř 27. led 2021 16:59:51 za mě určitě - my neřešíme jestli je to VH nebo jestli to bylo dle legislativy

zrovna nedávno jsem paní z příbramské ORP posílal tip na jeden nový pomník a odpověď mě pobavila:
díky za to, to že je to u vás je fajn, ale já o něm jako nevím, protože nebyl zřízen podle pravidel, předpisů a povolení MO :-)

takž viz výše - my můžeme vyfotit a vložit cokoliv :-)
Tak to je síla!
Uživatelský avatar
Jan
Člen spolku
Příspěvky: 648
Registrován: stř 24. bře 2010 17:39:12
Bydliště: Na okraji Prahy

Re: Je to VPM?

Příspěvek od Jan »

Děkuji Vladimirovi za upřesnění situace okolo pomníku. A omlouvám se za nereálné vtípky.
petr
Člen spolku
Příspěvky: 482
Registrován: ned 28. bře 2010 12:03:53
Bydliště: Hrušky (Břeclav)

Re: Je to VPM?

Příspěvek od petr »

Starovice u Hustopečí (Břeclav) pán se rozhodl udělat pomník (desku) padlým z 1. sv. vesměs Nemci, jejichž rodiny byly po druhé válce odsunuty.
Obec nesouhlasí.

Církev souhlasila s umístněním na zeď kostela, nesouhlasí památkáři, protože kostel je památkou.

Našel tedy soukromí pozemek, aby zjistil, že musí nejdřív požádat o souhlas ORP, kraj a MO, aby se jednalo o registrovaný "válečný hrob" v CEVH.

Očekával bych opačný postup, když už se najde někdo, kdo do toho nasype své peníze, poskytne pozemek, tak pomník či desku následně ORP zpracuje a vloží do CEVH. Hnus
jiri
Příspěvky: 1851
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Je to VPM?

Příspěvek od jiri »

Co kdyby ten člověk udělal desku a na zápis do CEVH se vykašlal? Šlo by to?
Prostě takovou soukromou desku.
Martin asi ví.
Odpovědět