Je to VPM?

Vše okolo zpracování VPM.
Odpovědět
jiri
Příspěvky: 1853
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Je to VPM?

Příspěvek od jiri »

ad sv. Václav - bohužel nebo bohudík žiju s historičkou - dal jsem jí k nahlédnutí naši diskuzi k sv. Václavovi - její slova: "historikovi z toho vstávají vlasy na hlavě" :lol: ... z té doby není žádný prověřený dokument a všechny informace jsou na základě legend a neověřených lidových vyprávění ....samotná Kosmova kronika je jen snůška dobově poplatných a náležitě upravených informací ...

takže musíme udělat prostě velitelské rozhodnutí ;)
petr
Člen spolku
Příspěvky: 482
Registrován: ned 28. bře 2010 12:03:53
Bydliště: Hrušky (Břeclav)

Re: Je to VPM?

Příspěvek od petr »

martin píše:
petr píše:Dokud nebudou jasně dané pravidla tak se budeme dohadovat pořád (zařadit, nezařadit, zřídit další kategorii), musíme si uvědomit že to můžou být tisíce ba desetitisíce příspěvků, vždyť každá obec má nějaké to nám. Osvobození, 9. května, SNP....
No časem možná Martin dokončí ten devítiset stránkový itinerář jak na to :-)
Klasifikace se řašila už na prvním semináři (pamětníci vzpomenou na bujaré diskuse pomník/památník/.....) nebyl o to zájem, tak jsem práce dávno ukončil, možná i proto se stále diskutuje co je a co není, a popravdě nevím proč já bych měl rozhodovat co je a co není VPM, skoro 5 let se o všem hlasuje, takže proč zase já jsem ta č....... hlava ?
Mám takový dojem, že loni jsi na výročce měl jednu přednášku o klasifikaci? Z toho jsem nabyl dojmu, že na tom pracuješ. Zmínka o 900 stránkové brožuže byla kvůli tomu, že jsi se tam oháněl zákony (o pohřebnictví....) a nevím čím vším. Přitom jsme zatím nespecfikovali ani všechny základní typy VPM. O atributech pro 3F nemluvě.
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Je to VPM?

Příspěvek od martin »

správně, atributy určené nejsou, i proto už např. nepokračuje tvorba SHP, prostě nevidím zájem na tom dělat, takže jsem toho prostě nechal
Vladimír
Člen spolku
Příspěvky: 792
Registrován: pon 12. dub 2010 21:03:33

Re: Je to VPM?

Příspěvek od Vladimír »

Vážení - je podle Vás deska s nápisem "ZÁKLADNÍ ŠKOLA LETCE FRANTIŠKA NOVÁKA SOKOLEČ" VPM nebo ne :?:
jiri
Příspěvky: 1853
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Je to VPM?

Příspěvek od jiri »

já bych to vzal
Stalin
Příspěvky: 36
Registrován: úte 13. dub 2010 20:42:48

Re: Je to VPM?

Příspěvek od Stalin »

Podle mého názoru by se takové věci jako cedule ulic, čestné názvy institucí a vojenských útvarů, tabule cti (viz ta moje asi 4 stránky nazpět) apod. jako VPM počítat neměly. To ale neznamená, že by se nemohly zařazovat s příslušnou poznámkou "není VPM" a s komentářem o osobě nebo události, ke které se vztahují. Konec konců je to historická informace vojenského původu, k dané lokalitě náležející, tak proč to tady aspoň symbolicky nezmínit? Když máme na stránkách galerii hrdinů, můžeme historické povědomí rozšiřovat i tímto způsobem a lidem z daných míst, kteří na naše stránky nějakou náhodou zabrousí, to může vysvětlit nebo připomenout něco, o čem do té doby třeba ani neměli tušení. A o to přece v celém tomto projektu jde. Nebo se mýlím?
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Je to VPM?

Příspěvek od martin »

V zásadě to tak je, prvotní smysl projektu je "inventura" všech dostupných "hmotných" památek na vojenskou historii. Takže teoreticky by se mělo brát vše, nicméně určitá terminologická kázeň (ujasnění co ano/ne) bude nezbytná.
Vladimír
Člen spolku
Příspěvky: 792
Registrován: pon 12. dub 2010 21:03:33

Re: Je to VPM?

Příspěvek od Vladimír »

Stalin píše:Podle mého názoru by se takové věci jako cedule ulic, čestné názvy institucí a vojenských útvarů, tabule cti (viz ta moje asi 4 stránky nazpět) apod. jako VPM počítat neměly. To ale neznamená, že by se nemohly zařazovat s příslušnou poznámkou "není VPM" a s komentářem o osobě nebo události, ke které se vztahují. Konec konců je to historická informace vojenského původu, k dané lokalitě náležející, tak proč to tady aspoň symbolicky nezmínit? Když máme na stránkách galerii hrdinů, můžeme historické povědomí rozšiřovat i tímto způsobem a lidem z daných míst, kteří na naše stránky nějakou náhodou zabrousí, to může vysvětlit nebo připomenout něco, o čem do té doby třeba ani neměli tušení. A o to přece v celém tomto projektu jde. Nebo se mýlím?
Aha, když jsem tohle tvrdil já, tak na to nikdo neslyšel :?: :!:
Nebo jsem mluvil jinou řečí?
Vladimír
Člen spolku
Příspěvky: 792
Registrován: pon 12. dub 2010 21:03:33

Re: Je to VPM?

Příspěvek od Vladimír »

Rozmyslete se dobře, vážení: je fotografie s údaji o popraveném na místě popravy VPM nebo ne? Upozorňuji, že se nejedná o žádnou desku, ale opravdu jen o fotografii, opřenou o zeď nebo pověšenou na zdi.
Díky za Váš uvážený názor.
Naposledy upravil(a) Vladimír dne úte 26. říj 2010 20:53:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Je to VPM?

Příspěvek od martin »

Podle mého ne, něco podobného tu kdysi bylo (fotka ve výloze), je to "až moc dočasná věc", ,yslím, že VPM musí být více spojené s budovou, nějak poněkud hmotnější věc... Ale jako součást např. kostelní výzdoby snad ano..
Odpovědět