Je to VPM?

Vše okolo zpracování VPM.
Odpovědět
petr
Člen spolku
Příspěvky: 482
Registrován: ned 28. bře 2010 12:03:53
Bydliště: Hrušky (Břeclav)

Re: Je to VPM?

Příspěvek od petr »

jiri píše: ned 31. led 2021 12:49:40 Co kdyby ten člověk udělal desku a na zápis do CEVH se vykašlal? Šlo by to?
Prostě takovou soukromou desku.
Martin asi ví.
Osobně bych to tak udělal a dost možná to tak i v reálu dopadne. Řeší to s ním (texty) Kapavík, tak jsem jen viděl jejich diskuzi na spolkovém mailu a nikde jsem nepostřehnul informaci, že by na to měl dotyčný dotaci z MO, takže z té strany není limitován. A pokud by to byla deska na fasádu soukromého domu tak asi nemůže zasáhnout ani stavební odbor, což by možná u pomníku mohl.
jiri
Příspěvky: 1851
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Je to VPM?

Příspěvek od jiri »

jedině existuje nějaký předpis na velikost reklamních tabulí na objektu a bude muset majitel požádat o povolení ji tam umístit
ale to je spíš formalita
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Je to VPM?

Příspěvek od martin »

Jelikož žijeme ve zvláštní době, odpovím příkladem. V jednom opravdu hodně velkém městě kdesi na severovýchodě ČR bude budováno něco, co se má jmenovat "památník válečným veteránům", ale jak píšou ti co to budují, nepůjde o vojenskou záležitost a zcela bylo OVV z řeězce vynecháno. Jo, zní to divně, ale je to taky cesta. Takže pokud to pán postaví jako pomník, který od samého počátku nebude nazývat nějak vojensky (sám nevím co je tím myšleno), tak to prostě vznikne mimo OVV/MO, nebude to v CEVH (tedy nikdy žádné dotace), ale cesta to je.

Pokud má místo, kam desku umístit (souhlas majitele) a nebude to v rozporu s nějakým lokálním nařízením (např. na vzhled budov na náměstí, apod), potom by vzniku takového místa nemělo nic bránit.

A jak jsme si řekli u toho nevojenského pomníků veteránů, my to za vpm brát budeme a do naší databáze to rádi vložíme.
Marek
Člen spolku
Příspěvky: 188
Registrován: pát 06. říj 2017 9:30:09

Re: Je to VPM?

Příspěvek od Marek »

Mám tu hrob z plzeňského ÚH.
JOSEF KLÍBR - ale je to civilní pilot, zahynul 17.5.1919 když se zřítil v letounu Bohemia B5 a dále info z netu:
..............17. května 1919 stroj letem nad Plzní vítal presidenta T. G. Masaryka, při návratu na letiště však havaroval. Pilot letounu Polanecký přežil, pilotní žák Josef Klíbr při nehodě zahynul.........

.......Zálet uskutečnil bývalý rakousko-uherský pilot R. Polanecký dne 27. dubna 1919 na letišti Plzeň-Bory.


TAkže - pilotoval sice R.Polanecký, bývalý R-U pilot, ten přežil havárii, zemřel Klíbr, toho času šestadvacetiletý pilotní žák, civilní, z letu nad Plzní při vítání presidenta Masaryka......

Takže pro nás chybí spojení s armádou, válkou apod. jediné co - zemřeli při vítání prezidenta Masaryka....

1. Takže VPM asi ne , že ?
2. Dal bych to alespoň do - OSTATNÍ ?
20210226_143947.jpg
20210226_143947.jpg (199.48 KiB) Zobrazeno 9221 x
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Je to VPM?

Příspěvek od martin »

Do ostatního bych to dal určitě, jistě někdo časem bude hodně rád za nalezení obětí z naší aviatiky, takže když už data jsou je škoda je nevyužít
Roverstein
Člen spolku
Příspěvky: 214
Registrován: sob 04. úno 2012 19:47:51

Re: Je to VPM?

Příspěvek od Roverstein »

Dle mého mínění je to přesně to, co bych chtěl v kategorii Ostatní najít
jiri
Příspěvky: 1851
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Je to VPM?

Příspěvek od jiri »

zatím Ostatní - vzhledem k datu narození by mohl být i účastník 1. ww, třeba se to časem zjistí
Marek
Člen spolku
Příspěvky: 188
Registrován: pát 06. říj 2017 9:30:09

Re: Je to VPM?

Příspěvek od Marek »

O.k. Dám do ostatní. A je pravda, třeba na něj něco,,vojenského,, vyplave. Třeba ta 1.válka...
Marek
Člen spolku
Příspěvky: 188
Registrován: pát 06. říj 2017 9:30:09

Re: Je to VPM?

Příspěvek od Marek »

Ještě k tomu Klíbrovi - prosím.....akorát jsem ho chtěl vložit do ostatního....ale pro sichr jsem si ho dal vyhledávat na našich stránkách a je zde na tomto pomníku v Plzni..:

Pomník Obětem 2. světové války a letcům
https://www.vets.cz/vpm/5470-pomnik-obe ... y-a-letcum

Tento pomník je i evidovaný pod CEVH a je tam i tento Klíbr.....
http://www.evidencevh.army.cz/evidence/ ... ?id=224898

Zde se mimo jiné zmiňuje .......pilotní žák.......

Ale už jsem nezjistil jestli je to pilotní žák......vojenský ? civilní ... ? Ale k těm úvahám mě přivedla skutečnost , že je na tomto pomníku, který eviduje i CEVH...

A tím pádem by se mu i dalo udělat JzP (máme pomník + hrob) .......

Mám ho tedy nechat v ostatním ? A co to Jzp , mám ho tedy udělat, spíše jako to propojení ?
jiri
Příspěvky: 1851
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Je to VPM?

Příspěvek od jiri »

podle mě, že je to voják není pořád dokázáno :-(
CEVH eviduje ten pomník asi díky jiným jménům

ale pátrej dál jdeš na to dobře :-) ... napíšu Kudláčkovi
Odpovědět