Je to VPM?

Vše okolo zpracování VPM.
Odpovědět
petr
Člen spolku
Příspěvky: 460
Registrován: ned 28. bře 2010 12:03:53
Bydliště: Hrušky (Břeclav)

Re: Je to VPM?

Příspěvek od petr »

jiri píše:
ned 31. led 2021 12:49:40
Co kdyby ten člověk udělal desku a na zápis do CEVH se vykašlal? Šlo by to?
Prostě takovou soukromou desku.
Martin asi ví.
Osobně bych to tak udělal a dost možná to tak i v reálu dopadne. Řeší to s ním (texty) Kapavík, tak jsem jen viděl jejich diskuzi na spolkovém mailu a nikde jsem nepostřehnul informaci, že by na to měl dotyčný dotaci z MO, takže z té strany není limitován. A pokud by to byla deska na fasádu soukromého domu tak asi nemůže zasáhnout ani stavební odbor, což by možná u pomníku mohl.

Uživatelský avatar
jiri
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Je to VPM?

Příspěvek od jiri »

jedině existuje nějaký předpis na velikost reklamních tabulí na objektu a bude muset majitel požádat o povolení ji tam umístit
ale to je spíš formalita

Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 1943
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Je to VPM?

Příspěvek od martin »

Jelikož žijeme ve zvláštní době, odpovím příkladem. V jednom opravdu hodně velkém městě kdesi na severovýchodě ČR bude budováno něco, co se má jmenovat "památník válečným veteránům", ale jak píšou ti co to budují, nepůjde o vojenskou záležitost a zcela bylo OVV z řeězce vynecháno. Jo, zní to divně, ale je to taky cesta. Takže pokud to pán postaví jako pomník, který od samého počátku nebude nazývat nějak vojensky (sám nevím co je tím myšleno), tak to prostě vznikne mimo OVV/MO, nebude to v CEVH (tedy nikdy žádné dotace), ale cesta to je.

Pokud má místo, kam desku umístit (souhlas majitele) a nebude to v rozporu s nějakým lokálním nařízením (např. na vzhled budov na náměstí, apod), potom by vzniku takového místa nemělo nic bránit.

A jak jsme si řekli u toho nevojenského pomníků veteránů, my to za vpm brát budeme a do naší databáze to rádi vložíme.

Odpovědět