Jména z pomníků

Chcete se na něco zeptat? Tohle je to správné místo!
Roverstein
Člen spolku
Příspěvky: 214
Registrován: sob 04. úno 2012 19:47:51

Re: Jména z pomníků

Příspěvek od Roverstein »

CEVH dle mého mínění vychází z nápisů na veřejných pomnících, kde ty chyby mohou být. Otázka je taky, co považovat za věrohodný údaj. Internet má v řadě případů taky chyby, mnohdy jsou to taky údaje z veřejných pomníků, takže zde dochází ke zdánlivému potvrzování. Zřejmě nejspolehlivější je hrob, rodina by to měla vědět nejlépe, ale našel jsem chybu i tam.
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 2118
Registrován: stř 24. bře 2010 16:18:36

Re: Jména z pomníků

Příspěvek od martin »

Tady konkrétně jde o doplňkové údaje ke jménům. Příklad, na pomníku není datum narození uvedeno, v doplňujících údajích je uvedeno 18.7.1900 Zábřeh, okr. Šumperk. Realita je však taková, že pán se narodil v Plzni.
Navíc nejen v tomto případě se patrně stalo to, že ze dvou různých osob byl sestaven jeden medailonek pro JzP. Prostě na základě shody ve jménu, možná v roce smrti.
Podle mně nemá smysl za každou cenu vyplnit všechny kolonky v JzP, když už, tak prostě stačí u dané osoby spojit vpm s ním svázaná, je-li jistota, že to k sobě patří.
jiri
Příspěvky: 1853
Registrován: čtv 25. bře 2010 4:17:10
Bydliště: Praha - Bendovo Záhoří

Re: Jména z pomníků

Příspěvek od jiri »

podle mě nemá ani význam za každou cenu dělat medailon, pokud si nejsem jistý, že ta osoba je ta pravá (respektive přiřazovat do medailonu místa, která nejsou ověřená)

před časem jsme s jedním vkladačem řešili něco podobného - přidávání detailů k osobám na pomnících
kdy vkladač si vzal jméno z pomníku, pak šel do VUA a našel k němu detaily - i když ten člověk se narodil na druhém konci republiky než stál ten pomník ...
Odpovědět