Pouchov - vojenský hřbitov

Vše okolo zpracování VPM.
Odpovědět
fanda
Člen spolku
Kontaktovat uživatele:

Pouchov - vojenský hřbitov

Příspěvek od fanda » ned 30. lis 2014 16:59:35

střed sektoru po exhumovaných Němcích.jpg
střed sektoru po exhumovaných Němcích.jpg (50.1 KiB) Zobrazeno 1876 x
VII - hroby v CEVH MO.JPG
VII - hroby v CEVH MO.JPG (27.1 KiB) Zobrazeno 1876 x
P1460662.JPG
P1460662.JPG (90.11 KiB) Zobrazeno 1876 x
Kolegyně, kolegové, milí žáci (pardon, všichni ostatní zájemci o téma).
Níže uvedený text odešel všem (některým, jejichž adresu jsem si dal dvakrát, tak i dvakrát odešel - omluva), koho nám Jirka poslal v adresáři. Pro ostatní je téměř vše zde:
Vážení kolegové,
kdo byl ba VH ví, kdo ne, dozví se nyní:
Přednášel jsem tam poněkud nesouvislý projev k problému, jak vložit (opravit vložené) vojenský hřbitov Hradec Králové/Pouchov. Předpokládám, že se mi podaří poslat celou zásilku doprovodných snímků a dvou souborů Word a Excel jednou zásilkou přes Úschovna.cz. Pokud by byl někde problém ozvěte se, pošlu opakovaně. Bez těch textů a snímků jste vedle. V tom Excelu jsou data na třech listech (pohleď dolů vlevo a otevři příslušný list). Kdo má nepoužitelnou verzi pro zobrazení - ozvi se - nějak napravím. Současně budu za chvíli zakládat na diskusním fóru v této věci vlákno, pokusím se tam část této zásilky rovněž vložit pro ty, kdo nejsou adresáty této pošty.
K problému o co jde:
- my máme zmapovány hroby na civilním hřbitově - ta, to vidím jednoduše, poprosím Jirku (pošlu podklady) - založit skupinu, kam těch asi 29 VPM odložím
- složitější bude rozhodování o vojenském hřbitově (nyní asi 100 VPM, z nich 80 označeno jako "vojenský hřbitov", zbytek per partes, ale jsou také na vojenském hřbitově)
Vojenský hřbitov:
- na fotkách vidíte klasickou tabuli českého klubu turistů, kterých je po bojištích kolem Hradce stovky; pak celkový plán hřbitova a několik detailů; je tam středový pomník sektoru X, odkud byli exhumováni Němci; samostatně pak 13 hrobů z 1. sv. války, kvůli jejichž dokumentaci jsem vlastně na tento hřbitov přišel, protože jsou v CEVH MO ČR, ale my je nemáme - jména obětí naleznete v Excelovém souboru "střední sloupec", VII 1 až 13 - porovnej s CEVH
- doporučuji přečíst text ve Wordu - je to opis textu vlevo na tabuli plánu
- přečtěte i text pod koncem seznamu obětí 1.ww
- oba pro ujasnění složitosti věci
- když prostudujete plánky hřbitova, které určitě nebyly v době, kdy to kolega Šťastný dokumentoval, vidíte, že všechny sektory (téměř) obsahují oběti ze všech konfliktů i období mezi nimi, není tam žádný systém, jehož by se dalo chytit
Jaké by bylo možné řešení?
- udělat skupiny po konfliktech a obdobích: Válka 1866; 1ww; 2ww; mimoválečná období - a dát do nich všechny samostatné hroby, jež lze takto zařadit
- zbude cca 333 hrobů obětí 1ww, všechny bez označení, některé i bez obrubníků, tedy pro fotografování kus za kusem něco, co nese pouze prázdnou informaci - k tomu bych připojil stávající snímky jak od kolegy Šťastného, tak moje, seznam z Excelu a dal jako 333 VPM, současně tak zrušil těch jeho 80 z minulosti
- zbude asi 22 zajatců z 2ww - s tím bych naložil podobně, jen bych tam musel zajet a něco k tomu dofotit, dát opět jako celek a 22 VPM

Nevkládám sem další snímky (stejně mi je to už nebere), kdo chce, pošlu mu Word a Excel soubor samostatně - členové a sympatizanti je již mají.
Děkuji za vaše názory.
Jedlička

jiri
Kontaktovat uživatele:

Re: Pouchov - vojenský hřbitov

Příspěvek od jiri » ned 30. lis 2014 20:14:46

Díval jsem se na ty fotky co přišly "přes úschovnu" a na to co je už na webu.
Vzhledem k tomu, že František byl na místě jako jediný z nás a má zkušenost s naším stylem, souhlasím s návrhem, zde moje poznámky k jednotlivým bodům:
- udělat skupiny po konfliktech a obdobích: Válka 1866; 1ww; 2ww; mimoválečná období - a dát do nich všechny samostatné hroby, jež lze takto zařadit - souhlas
- zbude cca 333 hrobů obětí 1ww, všechny bez označení, některé i bez obrubníků, tedy pro fotografování kus za kusem něco, co nese pouze prázdnou informaci - k tomu bych připojil stávající snímky jak od kolegy Šťastného, tak moje, seznam z Excelu a dal jako 333 VPM, současně tak zrušil těch jeho 80 z minulosti - souhlas - udělat jeden celek (jednu položku) s množstvím fotek a popisem v poznámce - počet dát dle skutečnosti (tj. jedno hrobové místo = jedna jednotka (tedy dle našich pravidel bez ohledu, kolik těl v nich leží) a připojit do skupiny 1. ww
- zbude asi 22 zajatců z 2ww - s tím bych naložil podobně, jen bych tam musel zajet a něco k tomu dofotit, dát opět jako celek a 22 VPM - souhlas - buď každý hrob samostatně a nebo jeden celek (záleží na Františkovi) a opět zahrnout do skupiny 2. ww

JaroslavK

Příspěvek od JaroslavK » ned 30. lis 2014 22:38:25

Stejný názor jako Jirka. :ugeek:

fanda
Člen spolku
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fanda » čtv 04. pro 2014 21:10:06

Moc jste se do té diskuse nevrhali, takže jsem za své vzal stanovisko Jirky a Jardy a hřbitov jsem s pomocí Lenky tedy spáchal. Práce by tam ještě byla, kdo by jel kolem, chtělo by pár fotek hrobů uvedených v excelu na třetí straně - oběti 2. světové války - zajatci, ty jsem neměl čím dokumentovat. Pokud by někdo nalezl další hroby, je nutné komparovat se seznamem a případně korigovat počty nezdokumentovaných hrobů, atd.

martin

Příspěvek od martin » pát 05. pro 2014 17:53:43

akorát jsem se dostal k lepšímu netu a stáhl si to, Jirkova verze se mi líbi, verze po konfliktech dává hlavu a patu

Odpovědět